Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
23 червня, 2014   ▪   Версія для друку

Висновок Ради Європи щодо України(повний текст)

Тиждень.ua публікує повний текст висновку щодо України, який був ухзвалений сьогодні на засіданні Ради міністрів закордонних справ у Люксембурзі
Висновок Ради Європи щодо України(повний текст)

Рада Європейського Союзу

Висновок Ради щодо України

Засідання Ради міністрів закордонних справ

Люксембург, 23 червня 2014 року

Рада прийняла наступні висновки:

 1. Європейський Союз вітає Петра Порошенка – нового Президента України. ЄС підтримує мирний план як найбільший шанс для деескалації і схвалює рішучі дії Президента, спрямовані на досягнення миру і стабільності в Україні після його інавгурації на фоні наростання бойових дій з боку проросійських сепаратистів на сході України і щоденних втрат особового складу, зокрема, недавньої загибелі 49 військовослужбовців – екіпажу і пасажирів збитого неподалік Луганська літака ВПС України. Це відбувається всупереч обнадійливим перемовинам за участі представників Російської Федерації і нинішнього голови ОБСЄ, розпочатим з ініціативи Президента Порошенка, а також зустрічам на високому рівні між представниками урядів України і Росії. Тим важливіше, щоб ці перемовини принесли швидкі і відчутні результати.

ЄС закликає усі сторони негайно погодитися на припинення вогню заради стабілізації безпеки, досягнення справжньої деескалації і створення необхідних умов для втілення мирного плану Президента Порошенка. З огляду на це ЄС закликає Російську Федерацію підтримати мирний план і вжити дієвих заходів для припинення постійного притоку в Україну бойовиків, незаконної зброї і обладнання через російсько-український кордон, а також застосувати свій вплив на сепаратистів і змусити їх припинити насильство і скласти зброю, а також продовжити виведення і утриматися від поновного зосередження військ біля українського кордону і скасувати мандат Ради Федерації на застосування сили на території України. Рада також закликає Російську Федерацію скористатися своїм впливом і забезпечити негайне звільнення спостерігачів ОБСЄ та інших викрадених осіб, яких утримують заручниками озброєні сепаратисти.

 1. Рада нагадує, що Європейська комісія, ЄСЗС і держави-члени проводять підготовчу роботу з можливих цілеспрямованих заходів, згідно березневих вимог Ради Європи, з тим, щоб уможливити наступні кроки, якщо це буде необхідно з огляду на події на сході України.
 2. Рада підтверджує рішуче засудження і невизнання незаконної анексії Криму і Севастополя. Рада вітає зусилля, докладені для застосування юридичних наслідків незаконної анексії Криму. Рада прийняла рішення заборонити ввезення в Європейський Союз товарів з Криму чи Севастополя, за винятком тих, які мають виданий Урядом України сертифікат походження, або надання прямого чи непрямого фінансування чи фінансової допомоги, страхування чи перестрахування, пов’язаного з імпортом таких товарів. Рада закликає ЄСЗС і Європейську комісію продовжувати слідкувати за ситуацією і, за необхідності, пропонувати подальші заходи. Рада звертається до країн – членів ООН із закликом розглянути можливість застосування подібних заходів, відповідно до Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262.
 3. Європейський Союз також занепокоєний швидким погіршенням ситуації з дотриманням прав людини і гуманітарної ситуації на сході України і в Криму, про що свідчать останні доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини, зокрема, випадками тортур, убивств і зникнень журналістів та активістів. Європейський Союз схвалює розслідування, що їх проводить українська влада, і сподівається, що вони виявлять винних у таких діях. Рада закликає усі задіяні сторони докласти усіх зусиль для захисту мирного населення і в тому числі дозволити гуманітарним організаціям (особливо медичним працівникам) виконувати свою роботу, керуючись принципами нейтралітету, незаангажованості і недопущення дискримінації.
 4. ЄС заохочує українську владу продовжувати реформаторські зусилля, у тому числі в напрямку конституційної реформи і децентралізації влади, захисту прав національних меншин, реформи судової системи, боротьби з корупцією і покращення бізнес-клімату. Ці зусилля слід активізувати шляхом всенародного загальнонаціонального діалогу. Рада схвально ставиться до постійного активного залучення Ради Європи та інших міжнародних організацій до допомоги українській владі з метою забезпечити відповідність цих реформ європейським стандартам. ЄС підтвердила своє зобов’язання підтримати процес стабілізації економіки України шляхом двох значних пакетів фінансової допомоги від Європейської комісії на загальну суму €750 млн в рамках контракту на державне будівництво і макрофінансової допомоги згідно умов, визначених Меморандумом про розуміння. У цьому контексті Рада очікує проведення координаційної зустрічі на високому рівні донорів України, яку буде проведено в Брюсселі 8 липня.
 5. Рада з нетерпінням очікує на підписання решти положень Угоди про асоціацію, включно з Угодою про створення глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі, протягом цього тижня. Європейський Союз переконаний, що Угода стане стимулом для політичних і економічних перетворень, забезпечивши модернізацію, зміцнення верховенства права і економічне зростання. ЄС підтверджує свою підтримку України при переході до тимчасового застосування Угоди і її ефективного втілення.

Рада нагадує про намір Комісії взяти участь і в політичних консультаціях з Україною і Російською Федерацією щодо аспектів втілення Угоди, щоб розвіяти побоювання щодо її можливих наслідків. Погрози Росії застосувати торговельні заходи проти країн, які підпишуть Угоди про асоціацію і ЗВТ, Рада вважає невиправданими.

 1. Рада погоджується організувати місію Спільної безпеки і оборони, щоб допомогти Україні в галузі реформування сектору цивільної безпеки, в тому числі правопорядку і верховенства права. У цьому світлі Рада приймає Концепцію кризового менеджменту, запропоновану Верховним представником у відповідь на її висновки від 12 травня. На підставі цього оперативним плануванням можна займатися з перспективою прийняття рішення на подальших етапах під час наступної зустрічі і початку застосування влітку. Рада нагадує про важливість координації і узгодження з іншими зусиллями ЄС, з роботою ОБСЄ, з іншими міжнародними гравцями.
 2. ЄС позитивно оцінює роботу, виконану ОБСЄ і її Спеціальною місією спостереження. ЄС продовжуватиме підтримку Місії і сподівається на продовження її мандату.
 3. Рада з прикрістю констатує, що обговорення умов постачання газу з Російської Федерації до України в рамках тристоронніх газових перемовин, організованих і проведених за сприяння Європейської комісії, ні до чого не привели, а постачання газу в Україну було переведено на умови передоплати, а згодом припинено. Рада закликає обидві сторони якомога швидше прийти до згоди і підтримує зусилля Комісії зі сприяння пошуку компромісного рішення. Згода важлива для стабілізації економіки України і для гарантії безпеки постачання і транзиту природного газу до і через територію України на основі прозорого режиму. У цьому контексті Рада підкреслює важливість продовження реформування енергетичного сектору України.
 4. Рада ще раз нагадує про зобов’язання ЄС розширювати безпосередні контакти між громадянами Європейського Союзу і України, у тому числі шляхом лібералізації візового режиму в безпечному і врегульованому середовищі, за умови дотримання всіх вимог, згідно з погодженими умовами в рамках Плану дій щодо лібералізації візового режиму. У цьому контексті вона позитивно оцінює четвертий звіт Комісії від 27 травня 2014 року щодо ходу виконання плану дій з лібералізації візового режиму Україною. Рада підтримує висловлену в цьому аналізі точку зору, що Україна виконала всі стандартні вимоги першої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму, і вирішує почати оцінювання критеріїв у рамках другої фази. Вона наголошує на потребі повного і ефективного запровадження всіх критеріїв протягом другої фази.

Рада сподівається на щонайшвидше ознайомлення з оцінкою, яку Комісія дасть можливому впливу майбутньої лібералізації візового режиму з Україною на міграційні процеси і безпеку Європейського Союзу – у всякому разі, це буде першочерговим завданням протягом другої фази Плану дій з лібералізації візового режиму. Рада пропонує Комісії продовжувати підтримку України в запровадженні Плану дій з лібералізації візового режиму, а також звітуватися про його імплементацію, в тому числі про можливі наслідки для міграційної ситуації і безпеки, з перспективою прийняття рішень щодо виконання всіх критеріїв Плану дій з лібералізації візового режиму.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Можливо, люди в мікрокраїнах Європи поводяться неідеально, але те ж саме можна сказати і про більших сусідів
  27 серпня, The Economist
 • Чим цікаві мислителі Кримського ханства сьогодні
  27 серпня, Михайло Якубович
 • Понад рік тому друзі написали: «Ми придумали, як допомогти! Від нас до вас жінка возить гуманітарку. Брати адресні пакети вона відмовляється, але ми включили тебе в загальний список отримувачів, головне прийти вчасно».
  27 серпня, Яна Вікторова
 • Від самісінького моменту свого створення обидві «республіки» стали Клондайком для численних аферистів, «кидал» та інших любителів легкої наживи, котрі вміють вчасно зорієнтуватись у новітніх віяннях
  27 серпня, Станіслав Васін
 • Незв'язний пакет пропозицій на заспокоєння тривоги з привожу тероризму
  27 серпня, The Economist
 • Чи справдяться колись сподівання нації на прихід нової еліти, яка допоможе їй вирватися із замкненого кола
  26 серпня, Роман Малко
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено