Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
27 березня, 2014   ▪   Тиждень   ▪   Версія для друку

Українською армією керує.. інвалід? (документи)

Хто і з якою метою порадив вищому керівництву держави призначити Михайла Миколайовича Куцина начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних Сил України, достеменно невідомо, але цю пораду можна сміливо назвати ведмежою послугою.
Українською армією керує.. інвалід? (документи)

Справа в тому, що генерал-лейтенант Куцин не може очолювати покладені на нього обов’язки бо є інвалідом. В розпорядження Тиждень.ua потрапили документи, які це демонструють.

Михайло Куцин був звільнений із Збройних Сил України в 2010 році за станом здоров’я. Влітку 2013 року він отримав інвалідність 3-ої групи. Згідно із законодавством України, на початку 2014 року держава йому здійснила виплату за втрату працездатності в розмірі приблизно 200 тисяч гривень. Але, через півтора місяці, він раптом став абсолютно здоровим та придатним служити в армії, і його 28 лютого 2014 року призначили начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних Сил України. Як так могло статися –питання, варте уваги відповідних компетентних органів, адже йдеться не про рядову посаду.

Читайте також: Микола Мельник: «Психологія мента та військового кардинально різна»

Справа в тому, що існує відповідна процедура прийняття як на військову, так і на державну службу. Військова служба є особливою формою державної служби, і деякі норми розповсюджуються і на одну категорію і на іншу. Одна з важливих процедур це проведення спецперевірки, яка визначена Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». На підставі цього закону, ще за Януковича, було видано указ про «порядок проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування».

Наказ про звільнення Михайла Куцина за станом здоров’я від служби в ЗСУ.

Простою мовою спец перевірка - це запити в державні установи, такі як МВС, податкова, МОЗ, Міносвіти, з метою виключення проникнення у владу випадкових людей. На підставі отриманих відповідей і приймається рішення, чи відповідає кандидатура можливості займати ту, чи іншу посаду. Адже до кожної державної посади є відповідні критерії, як то освіта кваліфікація, наявність майнових чи фінансових зобов’язань та інше.

Читайте також: Чи є в Україні міністр оборони

Зважаючи на це, щодо призначення Михайла Куцина природно виникають певні сумніви.  чи перед призначенням його на посаду начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України він дійсно проходив такі процедури і всі норми закону щодо його персони були виконані? Якщо ні, то такі дії можна було б кваліфікувати за прямі корупційні діяння, в які були втягнуті вищі керівники держави, які ставили свої підписи і давали добро на призначення Куцина.

Довідка про інвалідність третьої групи.

Адже в результаті виникла майже унікальна ситуація - інвалід Куцин знаходиться на військовій службі, хоча в Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» чорним по білому написано, що на військову службу приймаються особи, які за станом здоров’я є придатні до такої служби. Інваліди ж є особливою категорією громадян, яким держава встановлює особливі умови праці, захищає їх, і вимагає, щоб не було обмежень при прийнятті їх на роботу, але йдеться про дуже специфічні напрямки діяльності, де інвалід може бути корисним суспільству. Навіть параолімпійські ігри проводяться окремо і всі розуміють чому. Бо це люди - з обмеженими фізичними можливостями.

Читайте також: Анатолій Гриценко: «Ще є час для рішучих дій на всіх фронтах»

Схожа ситуація, подейкують, і в службі зовнішньої розвідки. Виконуючий обов’язки президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов указом № 323/2014 призначив заступником голови Служби зовнішньої розвідки України Павла Миколайовича Пашковського, який нібито, також є інвалідом.

Згідно з документом більшість захворювань Михайла Куцина ніби пов’язана з участю в бойових діях.

Все це відбувається в той час, коли країна перебуває фактично в стані війни і на її території йде часткова мобілізація. Якщо такі дії виправдовувати саме воєнною небезпекою, то чому начальником генштабу не призначають людину, яку витягли з окопу, бойового генерала чи офіцера, а дістаються з шафи старі нафталінові шуби, знаходять пенсіонерів, з цілим букетом сумнівних заслуг та ще й інвалідів.

Читайте також: Віктор Чумак: «Жодна українська військова доктрина не враховувала можливості агресії РФ»

В результаті виникає безліч запитань. Що це за збройні сили і спецслужби де зовсім не виконуються вимоги до стану здоров’я працівників? Якщо в такий спосіб призначається на посаду начальник генштабу, то як йому оформлювався допуск до державної таємниці і чи не станеться так, що всі його вказівки і розпорядження є незаконними та не легітимними? Чи не можуть бути наслідки кримської кампанії 2014 року пов’язані саме з таким підходом до кадрових призначень? Адже такі рішення компрометують всіх: міністрів, голів спецорганів і навіть президента який підписує в результаті нелегітимні документи.

Посвідчення учасника бойових дій

Очевидно, компетентні органи і зокрема Генеральна прокуратура мали б зацікавитись даними казусами та перевірити відповідність призначень на ключові пости в державі чинному законодавству України, давши відповідь, як проходила перевірка кандидатів, чи була вона взагалі, чи були порушення закону, чи ні, було це навмисне зроблено, чи від недолугості.

Інвалідне посвідчення Михайла Куцина

Адже прояснення ситуації та прийняття відповідних рішень безумовно будуть корисними. Це не тільки розставить всі крапки над «і», а й піде на користь українському народові, посприявши в як найшвидшому утвердженні законності, боротьбі з корупцією та продемонструє добру волю керівництва держави до проведення справжньої, а не показової люстрації.

Висновок про стан здоров’я - придатний до військової служби

 Наказ про призначення Михайла Миколайовича Куцина начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних Сил України.


Матеріали за темою:

--> --> -->
Реклама
Останні публікації згорнути
 • Рік тому 23 травня було вбито командира бригади «Прізрак» так званої «ЛНР» Олексія Мозгового. Його машина спочатку була підірвана на керованому фугасі, а після - розстріляна з кулеметів. Офіційної версії загибелі досі немає, як і будь-яких результатів з боку псевдослідства «МДБ ЛНР». Відразу ж відповідальність за його смерть поспішили взяти на себе партизани загону «Тіні». І з того самого моменту не вщухають пристрасті навколо його смерті.
  24 травня, Павло Василів
 • 5 квітня 1918 року над міською думою Єлисавета, де тепер знаходиться Кіровоградська обласна держадміністрація, вперше замайорів синьо-жовтий або, як тоді називали, жовто-блакитний прапор.
  24 травня, Максим Сінченко
 • Швейцарський політолог, спеціаліст з державного адміністрування Андреас Ладнер в інтерв’ю для Тижня розповів про практики децентралізації та прямої демократії, їхній зв’язок та прямий вплив на ухвалення рішень в країні, а також взаємозалежність рівня життя з делегуванням владних і фінансових компетенцій від центрального на локальні рівні.
  24 травня, Ганна Трегуб
 • Пенсійні проблеми стосуються всіх, і не тільки пенсіонерів
  24 травня, Віталій Мельничук
 • Науковці знайшли спосіб спостерігати за трендами в еволюції людини
  24 травня, The Economist
 • Війна — поняття неймовірно багатобічне. У наш час ми маємо прекрасну нагоду спостерігати всю її різноманітність. Практично для кожного є очевидною війна на Донбасі з її матеріальними наслідками та нівеченням людських доль. Для багатьох безсумнівним є факт інформаційної війни. Але зовсім небагато наших громадян усвідомлюють наслідки, до яких вона призводить.
  24 травня, Любомир Шавалюк
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
работа Харьков оптимизатор любовный гороскоп на год Жеральдин Пайя http://avtosale.ua/
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено