Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
27 березня, 2014   ▪   Тиждень   ▪   Версія для друку

Українською армією керує.. інвалід? (документи)

Хто і з якою метою порадив вищому керівництву держави призначити Михайла Миколайовича Куцина начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних Сил України, достеменно невідомо, але цю пораду можна сміливо назвати ведмежою послугою.
Українською армією керує.. інвалід? (документи)

Справа в тому, що генерал-лейтенант Куцин не може очолювати покладені на нього обов’язки бо є інвалідом. В розпорядження Тиждень.ua потрапили документи, які це демонструють.

Михайло Куцин був звільнений із Збройних Сил України в 2010 році за станом здоров’я. Влітку 2013 року він отримав інвалідність 3-ої групи. Згідно із законодавством України, на початку 2014 року держава йому здійснила виплату за втрату працездатності в розмірі приблизно 200 тисяч гривень. Але, через півтора місяці, він раптом став абсолютно здоровим та придатним служити в армії, і його 28 лютого 2014 року призначили начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних Сил України. Як так могло статися –питання, варте уваги відповідних компетентних органів, адже йдеться не про рядову посаду.

Читайте також: Микола Мельник: «Психологія мента та військового кардинально різна»

Справа в тому, що існує відповідна процедура прийняття як на військову, так і на державну службу. Військова служба є особливою формою державної служби, і деякі норми розповсюджуються і на одну категорію і на іншу. Одна з важливих процедур це проведення спецперевірки, яка визначена Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції». На підставі цього закону, ще за Януковича, було видано указ про «порядок проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування».

Наказ про звільнення Михайла Куцина за станом здоров’я від служби в ЗСУ.

Простою мовою спец перевірка - це запити в державні установи, такі як МВС, податкова, МОЗ, Міносвіти, з метою виключення проникнення у владу випадкових людей. На підставі отриманих відповідей і приймається рішення, чи відповідає кандидатура можливості займати ту, чи іншу посаду. Адже до кожної державної посади є відповідні критерії, як то освіта кваліфікація, наявність майнових чи фінансових зобов’язань та інше.

Читайте також: Чи є в Україні міністр оборони

Зважаючи на це, щодо призначення Михайла Куцина природно виникають певні сумніви.  чи перед призначенням його на посаду начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України він дійсно проходив такі процедури і всі норми закону щодо його персони були виконані? Якщо ні, то такі дії можна було б кваліфікувати за прямі корупційні діяння, в які були втягнуті вищі керівники держави, які ставили свої підписи і давали добро на призначення Куцина.

Довідка про інвалідність третьої групи.

Адже в результаті виникла майже унікальна ситуація - інвалід Куцин знаходиться на військовій службі, хоча в Законі України «Про військовий обов’язок і військову службу» чорним по білому написано, що на військову службу приймаються особи, які за станом здоров’я є придатні до такої служби. Інваліди ж є особливою категорією громадян, яким держава встановлює особливі умови праці, захищає їх, і вимагає, щоб не було обмежень при прийнятті їх на роботу, але йдеться про дуже специфічні напрямки діяльності, де інвалід може бути корисним суспільству. Навіть параолімпійські ігри проводяться окремо і всі розуміють чому. Бо це люди - з обмеженими фізичними можливостями.

Читайте також: Анатолій Гриценко: «Ще є час для рішучих дій на всіх фронтах»

Схожа ситуація, подейкують, і в службі зовнішньої розвідки. Виконуючий обов’язки президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов указом № 323/2014 призначив заступником голови Служби зовнішньої розвідки України Павла Миколайовича Пашковського, який нібито, також є інвалідом.

Згідно з документом більшість захворювань Михайла Куцина ніби пов’язана з участю в бойових діях.

Все це відбувається в той час, коли країна перебуває фактично в стані війни і на її території йде часткова мобілізація. Якщо такі дії виправдовувати саме воєнною небезпекою, то чому начальником генштабу не призначають людину, яку витягли з окопу, бойового генерала чи офіцера, а дістаються з шафи старі нафталінові шуби, знаходять пенсіонерів, з цілим букетом сумнівних заслуг та ще й інвалідів.

Читайте також: Віктор Чумак: «Жодна українська військова доктрина не враховувала можливості агресії РФ»

В результаті виникає безліч запитань. Що це за збройні сили і спецслужби де зовсім не виконуються вимоги до стану здоров’я працівників? Якщо в такий спосіб призначається на посаду начальник генштабу, то як йому оформлювався допуск до державної таємниці і чи не станеться так, що всі його вказівки і розпорядження є незаконними та не легітимними? Чи не можуть бути наслідки кримської кампанії 2014 року пов’язані саме з таким підходом до кадрових призначень? Адже такі рішення компрометують всіх: міністрів, голів спецорганів і навіть президента який підписує в результаті нелегітимні документи.

Посвідчення учасника бойових дій

Очевидно, компетентні органи і зокрема Генеральна прокуратура мали б зацікавитись даними казусами та перевірити відповідність призначень на ключові пости в державі чинному законодавству України, давши відповідь, як проходила перевірка кандидатів, чи була вона взагалі, чи були порушення закону, чи ні, було це навмисне зроблено, чи від недолугості.

Інвалідне посвідчення Михайла Куцина

Адже прояснення ситуації та прийняття відповідних рішень безумовно будуть корисними. Це не тільки розставить всі крапки над «і», а й піде на користь українському народові, посприявши в як найшвидшому утвердженні законності, боротьбі з корупцією та продемонструє добру волю керівництва держави до проведення справжньої, а не показової люстрації.

Висновок про стан здоров’я - придатний до військової служби

 Наказ про призначення Михайла Миколайовича Куцина начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем Збройних Сил України.
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Обвинувачені у вербуванні українців для торгівлі наркотиками на території РФ можуть вийти на волю вже у перший день зими.
  23 листопада, Андрій Голуб
 • Навіщо білоруським спецслужбам скандал з «українськими шпигунами» й хто може бути в ньому зацікавлений
  23 листопада, Сяргєй Пульша
 • За кілька останніх років роль Нафтогазу в українській політиці різко змінилася. Якщо до 2015-го він був чи не найбільшим головним болем усіх урядів, яким регулярно доводилося шукати можливості покриття багатомільярдних доларових дефіцитів компанії, то тепер перетворився на найприбутковіший державний актив.
  23 листопада, Олесь Олексієнко
 • Що спричинило заколот в «ЛНР». На кого зроблять ставку російські куратори
  23 листопада, Денис Казанський
 • Скандалів і проблем навколо розслідувань, пов’язаних зі злочинами часів Революції гідності, налічується, певно, не один десяток.
  23 листопада, Станіслав Козлюк
 • Як саме єврейську столицю бачать сучасні ізраїльські режисери, киянам показали на фестивалі «Дні Єрусалима в Києві».
  22 листопада, Ганна Трегуб
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.