Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи
19 лютого, 2014   ▪   Версія для друку

Заява Громадської Комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні

Події кривавого вівторка 18.02.2014 засвідчили, що керований В. Януковичем антиконституційний авторитарний режим перейшов до широкомасштабної війни проти українського народу
Заява Громадської Комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні

Ця війна супроводжується новою хвилею грубих порушень фундаментальних прав та основоположних свобод людини. Використавши спеціально вишколених провокаторів, які заздалегідь були інфільтровані в середовище протестного руху, влада застосувала проти учасників мирної ходи до Верховної Ради заборонені законом силові методи і розпочала варварську «зачистку» Майдану.

Шляхом жорстокого і непропорційного використання сили для придушення легітимних протестних акцій антиукраїнська влада прагне залякати все українське суспільство. Громадяни України стали заручниками і жертвами злочинних дій влади, яка виявилась неспроможною до цивілізованого вирішення спровокованої її власними діями політичної кризи. Відповіддю влади на справедливі вимоги суспільства стали цинічні провокації та злочини проти людяності, які чинять підвладні Президенту В.Януковичу силові структури і підконтрольні їм кримінальні елементи.

Головна відповідальність за подальшу ескалацію порушень прав людини, вбивства, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, тортури, переслідування за політичними мотивами та інші злочини проти людяності лягають на Президента України, його оточення та керівників силових відомств. Водночас відповідальності підлягає будь-який співробітник силових структур, причетний до скоєння подібних злочинів. Комісія вважає, що співучасниками злочинів проти людяності, які чинить особовий склад «Беркуту» та Внутрішніх Військ, є керівники Збройних Сил та Міністерства надзвичайних ситуацій України, оскільки вони свідомо надали в розпорядження карателів збірні пункти, військову техніку та спорядження. Комісія також вважає, що співучасниками злочинного штурму Майдану є керівники КМДА та столичного метрополітену, які свавільно зупинили рух метропоїздів і, тим самим, позбавили жителів Києва можливості прийти на допомогу захисникам свободи у критичний момент. Разом з блокуванням силами ДАІ доріг на підступах до Києва та Майдану, обмеженням трансляції 5-го каналу, інформаційною блокадою, запровадженою на офіційних та контрольованих владою каналах, всі зазначені заходи практично рівнозначні запровадженню у незаконний  спосіб надзвичайного стану в столиці країни.

Комісія звертає увагу Президента України В. Януковича, керівників силових відомств та всіх їхніх співробітників на те, що відповідно до Конституції України громадяни мають право на мирні акції протесту, а одним із основних завдань правоохоронних органів є забезпечення громадського порядку та захист життя і здоров’я людей. Співробітники МВС та СБУ мають виконувати лише правоохоронні, а не каральні функції.

Комісія закликає співробітників правоохоронних органів за жодних обставин не вдаватись до жорстокого і надмірного застосування сили та спеціальних засобів, і нагадує їм, що згідно зі статтею 60 Конституції України ніхто не зобов’язаний виконувати явно злочинні розпорядження і накази. Віддання і виконання явно злочинного наказу тягне кримінальну відповідальність.

Комісія також наголошує, що злочини проти людяності не мають терміну давності, а особи які їх вчинили, незалежно від свого статусу, підлягають відповідальності згідно з нормами національного та міжнародного права, а також процедурами Міжнародного кримінального суду.

 Комісія вимагає від Президента В. Януковича негайно припинити неправомірне застосування сили до мирних учасників протестних акцій в місті Києві та в усіх регіонах України.

Комісія звертається до міжнародного співтовариства і, зокрема, до керівників європейських інституцій, урядів західних демократій із закликом вжити індивідуальні санкції проти В. Януковича та членів його команди, оскільки грубі порушення прав людини в Україні спричинені їхньою злочинною поведінкою.

Водночас, Комісія закликає громадян України єднатись та чинити організований мирний спротив намаганням режиму знищити демократію в Україні та перетворити її на сатрапію. Тільки спільними зусиллями українська громадськість може усунути від влади злочинців з метою відновлення в Україні конституційного порядку, забезпечення поваги до людської гідності, створення належних умов для кожної людини жити в безпеці та достатку.

Київ 18.02.2014                                                       Голова Комісії Володимир Василенко


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Як одинаки-аматори створюють варті уваги колекції. Без меценатів і державної підтримки
  23 липня, Богдан Логвиненко
 • От що цього разу? Питаю я себе. Давай уже писати про першу «Червону руту». Давай! Про «Гадів», Чубая, Бурмаку... Про Миколайчука, врешті-решт, лисого, босого, у лєопардовій пов’язці... Про Чернівці 1989 року... Не цього разу. Може, наступного... Так само, у принципі, я думав, коли минулого разу сідав за комп. Тоді мене «відволікли» ВІА. Ансамблі. Вокально-інструментальні... Добре... А зараз шо?
  23 липня, Сергій Харинович
 • Спека! Шалена спека! На сонці за +40 °С, і це дуже відчутно. Розмови про відпочинок і море лунають повсюди: «Їдете? Куди? Як?».
  23 липня, Яна Вікторова
 • Система державної підтримки в Росії демонструє дива неефективності. Україна ще має шанс уникнути таких помилок
  23 липня, Катерина Барабаш
 • За понад як 20 років незалежності українці, попри задекларовану в Конституції соборність, все більше замикались по регіональним квартирам. Галичани дивилися на захід, жителі Донбасу на схід, кияни – на Туреччину, Єгипет і Тайланд. Радикально скоротилися внутрішні перельоти, повмирали малі аеропорти. Трансукраїнські потяги долали українські простори за десятки годин, а стан доріг ніяк не сприяв і автомобільному сполученню.
  22 липня, Вадим Войтик
 • Недбальство сепаратистів може спричинити масове отруєння ґрунтових вод і річки Кодема.
  22 липня, Павло Василів
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів RedTram
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
работа Харьков оптимизатор любовный гороскоп на год Жеральдин Пайя http://avtosale.ua/
©2007-2016 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено