Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
20 лютого, 2014   ▪   Валерія Бурлакова   ▪   Версія для друку

Валєрія Новодворская: «Росіяни стануть в Україні гастарбайтерами»

Валєрія Новодворская, засновниця й голова партії «Демократичний союз», публіцистка, журналістка, дисидентка і правозахисниця, підтримує протест українців не вперше.
Матеріал друкованого видання
№ 7 (327)
від 13 лютого, 2014
Валєрія Новодворская: «Росіяни стануть в Україні гастарбайтерами»

У 2004 році вона вітала Помаранчеву революцію. У жовто­­­­­гарячому вбранні, з апельсинами в руках пані Валєрія «пікетувала» з однодумцями па­м’ятник Пушкіну в Москві. «Істерика Кремля – це ваша перемога, – запевнила тоді росіянка. – Україна відходить назавжди, тож їй можуть хіба що солі на хвіст насипати». На жаль, тоді ми не пішли «назавжди». І сьогодні, у 2014 ро­­ці, російська опозиціонерка знову стала на бік Майдану. Перемога українців, переконана вона, може стати порятунком і для її рідної країни.

У. Т.: Наскільки природним є партнерство Партії регіонів та «Единой России»?

– Вони дуже схожі. Це просто два шматки одного й того самого щупальця, яке давить і Україну, і Росію. Відстій, повний відстій!
Рядовий склад цих партій, їхні маси – недобиті совки. Ці люди не здатні жити у вільному суспільстві, бо вже втратили всі нормальні реакції. Втім, як співає російський бард Нателла Болтянская: «Никаких не нуж­­но эволю­­­­­­­ций! Меня пленяет честный мезозой»... Партія регіонів та «Еди­­ная Россия» – динозаври. Керівництво цих політсил – шанолюбці, інтересанти, маніпулятори. А основний контингент партійців, оцих інфузорій туфельок, вони використовують для того, щоб добре жити. Такі партії роблять це за одним і тим самим рецептом. У нас навіть комуніст Зюґанов має віллу за кордоном. Та й «радикал» Анпілов хвалить­­ся тим, що обманює бабусь, а вони йому останні копійки приносять і банки із солоними огірками.

Але, звісно, кожна така організація має власну специфіку. Завдання ПР – якомога ближче пришвартуватися до Росії, сісти їй на шию і простягати руку по милостиню в обмін на свободу Украї­­ни, на вашу гідність, на ваш розвиток. Єдиноросам немає до кого причалювати, але й так є чим годуватись: партія осідлала російські ресурси. Нафту, газ. І також має завдання триматися чимдалі від Європи. Щоб люди не побачили, не зрозуміли, як можна жити інакше.

У. Т.: Отже, головна причина проросійської риторики регіоналів – бажання міцно підсісти на потік грошей від Кремля?

– Україну вони вже пограбували. Що взяти з України? Більше нічого. Час грабувати Росію.

У. Т.: Як щодо культурної, ментальної складової «дружби» єдиноросів та ПР?

– Культури немає ані в «Единой России», ані в Партії регіонів. Це антикультурні кола, їхня доля – попса та продажні художники. Вони не дружать із класикою. Що там Янукович казав про Анну Ахмєтову? Спитайте Віктора Федоровича, чи знає він, хто такий Василь Стус, хто така Леся Українка, попросіть процитувати кілька рядків – він не зможе. А я можу.

У. Т.: Чи можливо уявити собі російську інтервенцію під час або після Олімпіади, як прогнозував Андрєй Ілларіонов?

– Ні, вона неможлива. Не останньою чергою завдяки «вій­­ні» на вулиці Грушевського. Знаєте, чому до Чехословаччини 1968 року війська ввели, а до Польщі 1981-го – ні? Бо вони все прорахували.
Українці чітко показали, що готові до рішучих дій. Довели, що стрілятимуть у випадку іноземної агресії. І робитимуть це серйозно й спокійно. Це суворе поперед­­жен­­ня, і я не сумніваюся, що в українців є зброя. «Западенці» мають її: у жартах про городи, які поливають мастилом, лише част­­ка жарту. Ви вчасно засвідчили: як було за часів ОУН – УПА, так і зараз буде. Упевнена, що у випадку агресії росіян відсіч їм дали б і частина бійців «Беркута», й половина армії української... Якщо не вся армія! До того ж Європа не дозволить таке влаштувати. Путін це враховує.

У. Т.: Яким чином Росія намагатиметься впливати на події в Україні?

– Вас шантажуватимуть. Вимагатимуть повернення боргів. Не даватимуть нафти й газу. Налаштуйтесь на цю хвилю. Нічого, купуватимете газ у Румунії. Як у казці: киньте гребінь. Прокладіть межу між собою та РФ.

У. Т.: Чому так небагато росіян співчуває Майдану?

– Бо Росія – імперія. Імперія зла. Шматочок Радянського Сою­­зу, іще не готовий до іншого. Во­­ни хочуть рулити кимось, імперія все ще бродить у їхній крові. Іноді Ульянов теж правду казав – про великодержавний шовінізм.

У. Т.: Чи можливі у РФ якщо не революційні події, то бодай протести на українській хвилі після перемоги Майдану в Києві?

– Поки що ні. Однак для «Единой России», для наших імперіалістів, нашої армії це буде нищівним ударом. Коли Україна піде назавжди і вже росіяни будуть гастарбайтерами у вас, це виявиться дуже сильним потрясінням, яке змінить світосприйман­­ня громадян РФ. І для Росії це мо­­­же стати порятунком.

Якщо ви почнете вилазити з тієї ями, для нас це буде шокова терапія, холодний душ. На Естонію, на Латвію вони не звернули уваги. А про українців часто казали, що це брати...
Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Чи не перед кожним ветераном війни на Донбасі після повернення з фронту постає новий виклик — входження в мирне життя. Для багатьох це складніше, ніж узяти до рук зброю й поїхати на передову. Хтось може місяці й роки провести в апатії, доки не наважиться на пошуки себе нового, а комусь вистачає мотивації не прожити марно жодного дня.
  10 грудня, Ганна Чабарай
 • Як купити квитки на театральну виставу й не потрапити на «Камеді клаб»
  10 грудня, Анастасія Головненко
 • Якщо німецькі соціал-демократи погодяться ввійти до спільного з християнськими демократами уряду, шанси реформувати ЄС відповідно до пропозицій французького президента збільшуються
  10 грудня, Алла Лазарева
 • Соціально відповідальні капіталовкладення стають мейнстримом: міленіали доросли до грошей
  10 грудня, The Economist
 • Виставка "Бойчукізм. Проект "великого стилю", яка 7 грудня відкрилася у Мистецькому арсеналі, особлива з багатьох причин. Це перша за 27 років масштабна експозиція творчості учнів і послідовників Михайла Бойчука (остання виставка, присвячена бойчукістам, відбулася аж у 1990 році).
  9 грудня, Наталя Петринська
 • Чому найімовірнішим для ОРДіЛО є сценарій Абхазії та Придністров’я
  9 грудня, Денис Казанський
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS

Матеріали, позначені як "Новини компаній" розміщуються на правах реклами. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.