Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
27 січня, 2014   ▪   Марія Мелень   ▪   Версія для друку

Львів: Центральна влада втрачає західний регіон

Події із захопленням у регіонах державних адміністрацій відбулися для багатьох подекуди несподівано. Першим, звідки почалася ця ланцюгова реакція, став Львів.
Львів: Центральна влада втрачає західний регіон

22 січня з Києва вилетіли перші ластівки надії на зміни. У столиці оголосили про створення на національному рівні Народної Ради України, що дало поштовх аналогічним діям у регіонах.

Близько 12 години до будівлі Львівської обласної ради, де водночас розташовується і обласна державна адміністрація, почали сходитися люди. Спершу це виглядало не більше як мирний протест проти подій 22 січня у Києві на вулиці Грушевського, коли загинули активісти Майдану. Однак уже за півгодини люди, кількість яких за лічені хвилини зросла до двох тисяч, почали «проситися» всередину будівлі.

Зважаючи на чисельну противагу, працівники Державної служби охорони навіть не намагалися чинити будь-якого опору громадянам, які, можна сказати, безперешкодно «захопили владу» у Львові.

Того дня буквально кожна хвилина знаменувала якусь і чиюсь дію. Частина людей, потрапивши до будівлі обласної ради та обласної державної адміністрації, спершу ознайомлювалася з приміщеннями. Інша частина громадян все-таки залишилася біля входу до будівлі, вимагаючи зустрічі з головою Львівської обласної державної адміністрації Олегом Салом. І таки дочекалися.

До людей підійшов очільник ОДА для з’ясування обставин. Натомість, потрапивши в «обійми» громадськості, чиновнику вже за деякий час довелося публічно написати заяву про своє звільнення.

Читайте також: Надзвичайні новини. Янукович закручує гайки, розкручуючи спіраль насильства

Отримавши заяву Сала, громадські активісти вирішили, що її негайно потрібно легалізувати, а тому пішли реєструвати аркуш у канцелярію обласної державної адміністрації. Однак невдовзі прес-служба Львівської ОДА розіслала повідомлення, що Сало відкликав свою заяву, а написав її тому, що його змусили це зробити.

Не менш цікаво події розгорталися далі. В одному з кабінетів, які облюбували активісти, почав роботу штаб Народної Ради Львівщини під проводом коменданта Андрія Соколова. Там же почали формувати сотні – жіночу та чоловічі. Робота закипіла...

Схожі кроки того ж дня робили і в інших областях України. Наче ланцюгова реакція, в Україні народ почав брати владу до своїх рук.

Окрім Львівської обласної державної адміністрації, народовладдя поширилося і районами Львівської області – люди почали займати районні державні адміністрації.

Наступного дня, 24 січня, на роботу до будівлі на вулиці Винниченка, 18 (Львівська обласна рада та Львівська обласна державна адміністрація) могли потрапити працівники лише Львівської обласної ради і лише попередньо пред’являючи активістам службові посвідчення. Таким чином у Львові реалізовували 5 статтю Конституції України.

Того ж дня за участю керівництва Львівської обласної ради відбулися збори громадськості, під час яких було обговорено ситуацію, що склалася в країні загалом та у Львові зокрема.

Далі голова Львівської обласної ради зібрав засідання голів фракцій: було визначено проведення 25 січня позачергової сесії Львівської обласної ради.

Частина депутатів Львівської обласної ради, які ще залишалися в Києві, почали з’їжджатися до Львова для забезпечення кворуму.

Саме ж пленарне засідання позачергової сесії Львівської обласної ради почалося о 14 годині. На ту пору в сесійній залі зібралося 73 обласних обранці. Одним з основних питань, яке того дня вирішувалося в будівлі обласної ради, стало рішення про визнання Народної Ради України колегіальним органом, уповноваженим представляти інтереси народу України.

Варто зазначити, що разом з депутатами обласної ради позачергове засідання у стінах обласної ради провели і депутати Львівської міської ради.

Читайте також: "Наші Крути тут": загибель людей і не зупинила боїв на Грушевського

Загалом до порядку денного позачергового засідання сесії Львівської обласної ради було винесено десять питань, всіх їх підтримала більшість голосів депутатів. Окрім вже зазначеного рішення про визнання Народної Ради України колегіальним органом, серед ухвалених рішень були, зокрема, такі: Про утворення виконавчого комітету Львівської обласної ради; Про звернення до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області (щодо відкликання бійців львівського спецпідрозділу «Беркут» з Києва); Про утворення муніципальної дружини; Про звернення до державних службовців, суддів, працівників правоохоронних органів і військовослужбовців тощо.

Після визнання Народної Ради України та створення виконавчого комітету Львівської обласної ради в області почали вибудовувати схему подальшої роботи. Зокрема вже сьогодні, 27 січня, у Львівській обласній раді відбулася робоча нарада, участь у якій взяли керівництво Львівської обласної ради та керівники профільних управлінь Львівської обласної державної адміністрації, які доповіли голові Львівської обласної ради, а водночас і тимчасово виконуючому обов’язки голови виконавчого комітету Львівської обласної ради Петрові Колодію про стан справ у регіоні. Саме так на Львівщині вся влада стає підконтрольною громаді.

А тим часом сьогодні депутати фракції Партії регіонів у Львівській обласній раді покидають лави провладної партії, демонструючи таким чином, що на заході країни центральна влада втрачає тил.


Матеріали за темою:

Реклама
Останні публікації згорнути
 • Довгий час кіберзлочинності не приділяли належної уваги. Вірус WannaCry має підштовхнути до зміни такого ставлення
  25 травня, The Economist
 • Чому Англії та Ізраїлю вдалося. І чим їхні уроки корисні для нас
  25 травня, Валерій Примост
 • Є старовинний козацький спосіб зупиняти кров. Дуже жорсткий, але дієвий. Рану засипали порохом (сучасний бездимний не годиться, має бути з деревного вугілля, селітри та сірки) і, поки не просяк кров’ю, підпалювали. Кров запікалася, рана дезінфікувалася. Мабуть, важко, доки не спробуєш, зрозуміти, що відчуває людина під час цієї процедури, але таке життя.
  25 травня, Роман Малко
 • «Нам потрібні нові форми мислення, аби вирішити проблеми, створені старими». Це гасло із Twitter Йона Аґірре Суча.
  25 травня, Ольга Ворожбит
 • Класик західного постмодернізму 86-річний Джозеф Макелрой — один із найвпливовіших прозаїків повоєнної Америки й водночас автор, чиєму літературному талантові більш ніж за 60 років писання текстів зуміло віддати шану лише кілька десятків критиків.
  25 травня, Олена Кухар
 • Генеральний прокурор відповів на питання народних депутатів у Верховній Раді, а очолюване ним відомство створило шефу гідну PR-підтримку.
  24 травня, Андрій Голуб
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено