НОВИНИ

Громадські організації закликають ЄС застосувати санкції і припинити фінансову допомогу українському уряду

Форум Громадянського Суспільства Східного партнерства закликав ЄС припинити фінансову допомогу українському уряду та накласти санкції на депутатів, які голосували за диктаторські закони. Про це йдеться в офіційному зверненні Форуму, оприлюдненому на їхньому офіційному сайті.

У зверненні, адресованому до Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон, єврокомісара з питань розширення Штефана Фюле, президента Європейського парламенту Мартіна Шульці, керівний комітет Форуму Громадянського Суспільства Східного партнерства закликав ЄС припинити всю фінансову допомогу уряду України, і накласти заборону на в’їзд до ЄС всім 239-и країнським депутатам, що проголосували 16 січня 2014 року за авторитарні закони, які обмежують свободу зібрань, слова та об’єднань. «Санкції ЄС повинні включати замороження усіх фінансових активів законодавців, які базуються в ЄС, і повинні бути також застосовані і до президента Віктора Януковича, який підписав ці закони», - йдеться у повідомленні.

«Проголосувавши за ці нові закони, політики з правлячої партії в Україні перетнули лінію у бік до авторитарного правління, призупинення демократії та основних прав людини. Нове законодавство суперечить зобов'язанням України як члена Ради Європи, і нехтує відповідними зобов'язаннями, викладеними в ініціативі Східного партнерства», - наголошує керівний комітет Форуму у своїй заяві. На його думку ЄС повинен застосувати аналогічні санкції до політиків у всіх країнах Східного партнерства, які перетинають цю лінію, і повинен підтримати це, наполягаючи на підписанні всіма країнами-партнерами Хартії основних прав і свобод, яка закріплює пропагування заохочення і захисту прав людини, свободи об’єднань та слова, охороняє незалежні ЗМІ, а також право на участь у вільних і справедливих виборах.

Нагадаємо, 16 січня регіонали з комуністами прийняли закони, що обмежують права мітингувальниківта дозволяють здійснювати заочне кримінальне провадження. Крім того, більшість прийняла скандальний законопроект про наклеп та законопроект про так званих "іноземних агентів".