НОВИНИ

Рада посилила кримінальну відповідальність за поширення конфіденційної інформації про суддів чи їхніх родичів

Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, якими посилила відповідальність за втручання в діяльність судових органів.

Відповідний закон, авторами якого є депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Володимир Олійник, був прийнятий на засіданні парламенту в четвер, 16 січня.

Згідно з прийнятими змінами, за незаконне збирання, зберігання, використання, знищення та поширення конфіденційної інформації про суддю, його близьких родичів або членів сім'ї, поширення образливої інформації про суддю або правосуддя, тиск, залякування або втручання в діяльність судді передбачається покарання у вигляді штрафу від 300 до 500 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян, виправні роботи на строк до 2-х років, арешт до 6 місяців або позбавлення волі на строк до 2-х років.

За повторні такі дії Кримінальний кодекс передбачає позбавлення права обіймати певні посади на строк до 5 років, арешт до 6 місяців або позбавлення волі на строк до 4 років.

Крім того, парламент посилив кримінальне покарання за погрози або насильство щодо суддів, їхніх родичів і членів сімей, а також за невиконання судових рішень. Зокрема, за загрозу насильства або вбивства судді або його родичів передбачається максимальне покарання у вигляді позбавлення волі до 4 років, а за нанесення тілесних ушкоджень - до 7 років.

Нагадаємо, голова Верховного Суду Ярослав Романюк у січні цього року звернувся до правоохоронців з вимогою вжити додаткових заходів для захисту суддів та членів їхніх сімей. Останнім часом, зазначив Романюк, суддівську спільноту турбують спроби проведення масових акцій біля будинків суду, що створюють перешкоди нормальній діяльності судових установ, і чиняться спроби тиску на суддів з метою ухвалення бажаного процесуального рішення.