Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
16 січня, 2014 14:25   ▪   Версія для друку

Рада прийняла закон про "іноземних агентів"

Верховна Рада разом з іншими законами утвердила можливість трактувати громадські об’єднання, які отримують грошові кошти від іноземних держав, як «іноземних агентів», а також звинувачувати їх в екстремістській діяльності.

За прийняття відповідного законопроекту (№3879)  "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян", яким передбачені зміни до нового закону про НУО щодо "громадських об’єднань, які виконують функції іноземного агента", проголосували 235 депутатів. Голосування відбувалося шляхом піднімання рук.

 

Зокрема у законопроекті згадується таке: 

2) пункт 14.1. статті 14 доповнити підпунктом такого змісту 14.1.371: 

"14.1.371. громадське об’єднання, яке виконує функції іноземного агента – це громадське об’єднання, що для забезпечення своєї діяльності отримує грошові кошти або майно від іноземних держав, їх державних органів, неурядових організації інших держав, міжнародних неурядових організацій, іноземних громадян, осіб без громадянства або уповноважених ними осіб, що отримують грошові кошти чи інше майно від вказаних джерел, а також бере участь, в тому числі в інтересах іноземних джерел, в політичній діяльності на території України", –  йдеться у документі. 

"Громадське об'єднання, яке здійснює діяльність зі статусом юридичної особи, та має намір отримувати кошти чи інше майно з іноземних джерел і брати участь у політичній діяльності, яка здійснюється на території України, зобов’язана до початку такої діяльності подати (надіслати) до уповноваженого органу з питань реєстрації, в якому знаходиться її реєстраційна справа, заяву про включення до Реєстру громадських об'єднань інформації щодо здійснення громадським об'єднанням своєї діяльності як громадського об'єднання, яке виконує функції іноземного агента. Інформація щодо здійснення громадським об'єднанням своєї діяльності у статусі громадського об'єднання, яке виконує функції іноземного агента підлягає включенню до Реєстру громадських об'єднань не пізніше п’яти днів з дня отримання уповноваженим органом з питань реєстрації відповідної заяви", – зазначено у законопроекті.

«Визначення "Громадського об'єднання, яке виконує функції іноземного агента" має з'явитися в новому законі про громадські організації в разі підписання Президентом прийнятого сьогодні законопроекту 3879. Зміни цим же законопроектом торкаються статей Кримінального кодексу України Статті 1101. Екстремістська діяльність, Стаття 1511. Наклеп та ще багато чого, що ставить хрест на демократичних правах та свободах», –  повідомляє правозахисна організація Громадський простір. 

Як повідомлялось, раніше сімферопольські активісти написали звернення до президента Віктора Януковича з вимогою прийняти закон про діяльність "іноземних агентів" в Україні. 

Окрім того, у грудні зареєстрували проект закону  № 3718 про протидію екстремізму, ініціатором якого є народний депутат Вадим Колесніченко (Партія регіонів).

Нагадаємо також, що у липні президент Росії Владімір Путін підписав федеральний закон "Про внесення змін до окремих законодавчих актів РФ в частині регулювання діяльності некомерційних організацій, що виконують функції іноземного агента". Законопроект викликав різку критику з боку російських правозахисників, громадських активістів, а також світової громадськості.

Винахід терміну "агенти впливу" приписується Юрію Андропову. Формулювання відкривало широкий простір для довільних оцінок, фактично дозволяючи оголосити "агентом", з усіма наслідками, будь-кого.

На думку директора політико-правових програм Центру Разумкова Юрія Якименка, у разі реалізації російського сценарію громадські організації, яких визнають «іноземними агентами», можуть стати об’єктом прямих чи непрямих репресій із боку влади.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено