НОВИНИ

Голова ФПУ: оренду Будинку профспілок не продовживатимуть

Федерація профспілок України не продовжуватиме договір оренди Будинку профспілок з організаторами Євромайдану. Про це заявив голова Національної тристоронньої соціально-економічної ради, голова ФПУ Юрій Кулик.

Кулик зазначив, що раніше рішеннями Президії ФПУ членам профспілок - учасникам мирної акції Євромайдан у період з 2 по 25 грудня було надано необхідну підтримку для розміщення, обігріву, харчування та надання медичної допомоги. Водночас 25 грудня, підкреслив Кулик, Президія ФПУ більшістю голосів ухвалила рішення не продовжувати термін дії договорів про оренду учасниками Євромайдану окремих приміщень Будинку спілок та організацію їх харчування у Комбінаті харчування.

В.о. першого заступника голови ФПУ Григорій Осовий додав, що рішення ФПУ надати необхідну підтримку для розміщення, обігріву, харчування та надання медичної допомоги учасникам мирної акції Євромайдан було прийнято тому, що серед людей, які вийшли висловити свою думку щодо подій в країні – були члени профспілок.

Однак, заявив він, Будинок профспілок майже місяць використовується у якості готелю та лікувального закладу – не за призначенням, а господарюючі суб’єкти ФПУ отримують значні збитки. Все це, підкреслив він, змушує ФПУ, як господаря Будинку профспілок, не продовжувати угоду про оренду його окремих приміщень учасниками акції Євромайдан.

Як повідомлялось, президія Федерації профспілок на засіданні у середу нібито відмовила мітингувальникам у подовженні оренди приміщень у будівлі ФПУ, термін якої сплив 25 грудня.

Водночас народний депутат від "Батьківщини" Степан Кубів заявив, що Штаб національного спротиву працюватиме у Будинку профспілок ще мінімум місяць, оскільки станом на 26 грудня протестувальники не мали жодного документу, який би підтверджував припинення оренди.

Нагадаємо, 1 грудня опозиція розгорнула штаб громадянської акції протесту в будівлі Федерації профспілок на Майдані Незалежності.

10 грудня опозиція отримала  рішення Шевченківського суду про примусове виселення з Будинку профспілок.  Опозиція в свою чергу оприлюднила  документ, згідно з яким Федерація профспілок дозволила мітингувальникам перебувати у її будівлі на Майдані Незалежності та у Жовтневому палаці на Інститутській до 25 грудня, а за потреби й довше.

Представники опозиції подали апеляційну скаргу на постанову відділу Державної виконавчої служби Шевченківського району про звільнення приміщень будівлі Федерації профспілок України.

23 грудня опозиціонери заявили, що вже підготували  документи щодо продовження угоди про оренду Будинку профспілок ще на місяць.