НОВИНИ

За рік в Україні "фізичного насильства" зазнали понад сто журналістів

Інститут масової інформації у 2013-му зафіксував 101 випадок фізичного насилля щодо журналістів. Такі попередні результати цьогорічного Барометру свободи слова ІМІ.

Для порівняння, в 2012-му Інститут зафіксував 65 таких випадків.

За даними ІМІ, з усіх нападів на представників медіа, що трапилися цього року, 48 сталися в грудні. Кожен десятий постраждалий – жінка.

"Цього року 64 журналісти постраждали від рук працівників міліції (для порівняння, у 2012 було всього 8 таких випадків). На другому місці серед нападників – приватні охоронці, власники бізнесу (13 випадків). На третьому місці тітушки — 9 випадків", - повідомляють дослідники.

ІМІ підкреслюють, що 70 журналістів постраждати під час масових заходів (акції протесту, зйомки на незаконних забудовах, мітинги і т.п.).

Найбільше нападів трапилися в липні (10), листопаді (11) і грудені (48). 72 випадки зареєстровано в Києві, 5 - в АР Крим.

Як повідомлялось, уночі 25 грудня невідомі на Бориспільській трасі побили журналістку та активістку Тетяну Чорновіл. У жінки діагностували струс мозку, гематоми на обличчі, зламаний ніс.

Нагадаємо, понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень євромайданів. Більшість із них постраждали, висвітлюючи 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві.