НОВИНИ

Єврокомісар: за 22 роки ЄС позичив Україні більше €10 млрд і подарував €3 млрд

Загроза фінансового банкрутства України ніяк не пов'язана з Угодою про асоціацію, а ЄС і далі готовий допомогти Україні фінансово, проте лише з реалізацією угоди про асоціацію після її підписання. Про це заявив єврокомісар з розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле в ефірі передачі Otázky Václava Moravce на чеському телебаченні ČT24.

ЄС готовий допомогти Україні фінансово, але лише з реалізацією угоди про асоціацію після її підписання. Він також не вважає  її «мертвою», проте рішуче відкидає можливість повторного відкриття перегорів щодо неї, як того вимагає Київ.

«Тут ігноруються дві речі: ЄС з 1991 року був найбільшим донором фінансової допомоги Києву. ЄС надав близько €3,3 млрд справді у вигляді подарунка, а близько €10,5 млрд позичив Україні за сприятливих умов», зазначив єврокомісар у відповідь на заяви критиків щодо скупості ЄС щодо Києва і запевнив, що після підписання угоди про асоціацію ЄС буде "звісно ще більш сприятливим".

На думку єврокомісара, загроза фінансового банкрутства України ніяк не пов'язана з Угодою про асоціацію. Київ міг взяти кредит у Міжнародного валютного фонду ( МВФ), або знайти гроші де-інде. Але купівля Росією українських облігацій на $15 млрд. доларів, на думку Фюле, не є «нічим іншим, ніж формою кредиту», але з більш високою процентною ставкою, ніж у МВФ .

Він також заперечив заяви щодо торгів між Брюсселем та Москвою щодо Києва: «Це не торги про те, хто дасть більше», - заявив Фюле, а щодо українського керівництва зазначив, що «гра не про те, який зі стільців обрати, але, можливо, про те, як довго зможемо всидіти на обох».