НОВИНИ

Студенти університетів світу виступили на підтримку Євромайдану

Студенти університетів світу виступили на підтримку проєвропейського протестного руху в Україні. Про це йдеться у відповідній заяві, поширеній у середу, 27 листопада, Гарвардським українським студентським товариством.

"Ми, студенти, докторанти, дослідники постдокторантських програм та молоді науковці провідних світових університетів, українці та не українці, висловлюємо свою підтримку асоціації України з Європейським Союзом. Масові протести, що розгорнулися в Україні після рішення уряду від 21 листопада 2013 року «призупинити» кроки з підготовки до асоціації з ЄС однозначно показали, що український народ зробив свій вибір – і цей вибір є на користь європейського майбутнього", - йдеться у заяві.

"Ми також глибоко переконані, що Україна має суверенне право підтримувати та розвивати праґматичні і взаємовигідні економічні, політичні та культурні відносини з усіма своїми сусідами, включаючи й Росію. Європейський вибір України не є вибором проти таких відносин із будь-яким із її сусідів", - зауважують студенти.

"Україна є Європою. Рух #Євромайдану підтвердив це. Мирні та неполітичні протести, що проходять у всій країні та довкола світу, означають, що український народ вимагає європейських цінностей демократії та громадянського суспільства в Україні... Ми не можемо і не будемо мовчати далі. Український народ не повинен залишатися заручником політичних чи економічних інтересів корумпованих груп всередині та довкола теперішнього українського керівництва", - наголошується у заяві.

"Як майбутні економісти, адвокати, політики, дипломати, викладачі, фізики, лікарі, інженери, підприємці, історики та літературознавці ми хочемо бачити процвітаючу Україну: Україну, що реалізовує свій потенціал та надає можливості для реалізації своєму народові, незалежно від політичної приналежності чи поглядів... Сьогодні ми висловлюємо нашу солідарність з нашими колегами в Україні та у всьому світі. Ми усім серцем приєднуємося до них у бажанні європейського майбутнього", - додають студенти.

"Ми підтримуємо вимогу протестного руху до українського уряду підписати Угоду про асоціяцію з ЄС 29 листопада 2013 р. у Вільнюсі, Литва", - резюмується у зверненні.

Під заявою підписалися студенти Гарварда, Оксфорду, Колумбійського університету, Райерсон університету, Єльського університету тощо. Також свою підтримку висловили Союз українських студентів Німеччини та Товариство української молоді в Австрії.

Нагадаємо, раніше координатори студентського страйку у Києві оголосили про підготовку акції протесту у день початку саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі.

Як раніше повідомлялося, кілька тисяч студентів передали до Адміністрації президента стометровий лист із закликами до Януковича.

Раніше на Майдані Незалежності протестувальники влаштували акцію "Напиши листа донецькому сультану", під час якої написали стометрового листа зі своїми вимогами президенту Віктору Януковичу.

Згодом близько п’яти тисяч студентів Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, Національного університету харчових технологій та інших столичних вишів прийшли на Євромайдан у Києві.

21 листопада Кабінет міністрів призупинив процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС. Виступаючи на наступний день у Верховній Раді, Азаров запевнив, що призупинення підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом зумовлене критичною ситуацією в економіці України та необхідністю відновлення активної торгівлі з Росією.