НОВИНИ

ЦВК почала знищувати відеозаписи з виборів до Ради

Центральна виборча комісія 15 листопада почала процес знищення записів відеоспостереження на виборах депутатів Верховної Ради 2012 року.

Відеозаписи ліквідуються спеціально створеною тимчасовою комісією, що була створена  8 листопада.

 "Комісія приступилася до роботи о 13:15 15 листопада", - сказав речник ЦВК.

При цьому він не зміг спрогнозувати час завершення процедури ліквідації відеоматеріалів.

Знищення матеріалів здійснюється за допомогою спеціальної програми, що стирає цю інформацію із серверів. При знищенні відеозаписів виборів присутні всі четверо представники спеціальної тимчасової комісії, до якої увійшли  начальник управління інформатизації секретаріату Центвиборчкому та двоє співробітники цього управління на чолі з керівником секретаріату ЦВК Сергієм Суярком.

Також за процесом ліквідації інформації спостерігають представники приватного акціонерного товариства "Сітронікс інформаційні технології Україна", що організувало процес відеозйомки, а згодом і зберігання знятих матеріалів.

Процедура знищення відеозаписів відбувається на адміністративній території телекомунікаційного оператора "Укртелеком", на якому розміщена майданчику фірми "Сітронікс".

Нагадаємо, 8 листопада Центральна виборча комісія прийняла рішення про знищення інформації, створеної з використанням системи відеоспостереження, відеозапису і трансляції зображення на виборах народних депутатів 28 жовтня 2012 року. У комісії заявили, що законні підстави для подальшого зберігання створеної з використанням системи відеоспостереження інформації ЦВК 14 листопада спливають.

Фракція "Батьківщина" виступила із заявою, у якій пропонувала допомогу із зберіганням відеозаписів. У відповідь  Центральна виборча комісія пропонувала депутатам опозиційних фракцій підготувати законопроект, який дозволить продовжити зберігання відеозаписів з парламентських виборів 

Раніше голова ЦВК Михайло Охендовський заявляв, що встановлення системи відеоспостереження у окружних та дільничних виборчих комісіях не виправдала себе.

Перед парламентськими виборами 2012 року Верховна Рада виділила Центральній виборчій комісії 993,6 млн гривень для оснащення виборчих дільниць камерами спостереження.