НОВИНИ

Регіонал назвав вшанування жертв Голодомору "плесканням себе вухами по щоках"

Народний депутат від фракції Партії регіонів Микола Левченко порівняв вшанування пам'яті жертв Голодомору з "плесканням себе вухами по щоках". Про це він сказав в ефірі 5 каналу.

Зокрема, регіонал зазначив, що у сучасних українців є нехороша особливість - багато сумувати.

"За останні 20 років незалежності України у нас з'явилася національна риса - на щастя, у деяких, далеко не у всіх - ми постійно шукаємо привід засмутитись", - підкреслив Левченко.

Як приклад він згадав щорічні вшанування пам'яті жертв Голодомору.

"То Голодомор... Треба, значить, плескати себе вухами по щоках, носити свічки, ставити за сотні мільйонів доларів пам'ятники цій події..." - сказав регіонал.

Разом з тим, нардеп погодився з тим, що ця сторінка в історії України трагічна.

"Хоча це дійсно траур, це дійсно трагедія", - додав Левченко.

Як повідомлялось, у жовтня історик Володимир В’ятрович повідомив, що в Інституті національної пам'яті намагаються відкинути концепцію Голодомору як геноциду і хочуть замінити його терміном "голод".

Головою Інституту національної пам’яті улітку 2010 року призначено, а у лютому 2011 року перепризначено Валерія Солдатенка. Виходець із Донецької області Солдатенко, вважає себе комуністом, пишається збереженим партквитком члена КПРС, не вважає Голодомор влаштованим штучно і наполягає на визначенні постанови ЦК КПУ 1989 року, співавтором якої він був і в якій ідеться лише про голод 1932–33 років, але не про Голодомор.

Нагадаємо, у квітні народні депутати від Партії регіонів та КПУ не погодились включити до порядку денного сесії постанову про вшанування 80-тих роковин Голодомору, яку запропонувала опозиція.

За результатами соцдослідження, більшість українців вважають Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.

Росія ж прагне спростувати «винятковий характер» Голодомору в Україні.