НОВИНИ

Глава МЗС Польщі: за провал асоціації з ЄС відповідатиме не українська опозиція, а влада

ЄС не побачить провини опозиції у можливому зриві звільнення Юлії Тимошенко і у відмові ЄС від підписання угоди про асоціацію. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський після зустрічі з президентом Віктором Януковичем.

"Відповідальність за виконання (вимоги ЄС) лежить на українській владі" , - сказав Сікорський, якого цитує "КоммерсантЪ-Україна".

Водночас, міністри навідріз відмовилися обговорювати з журналістами як подробиці своїх переговорів з президентом, так і ймовірні сценарії вирішення проблеми Юлії Тимошенко.

"За останні роки я чув в Україні безліч планів. Досить, мені не потрібні більше плани. Я хочу побачити результат", - відповів Більдт.

"План є, - доповнив Сікорський. - Але його успіх залежить від президента".

У свою чергу глава МЗС України Леонід Кожара пообіцяв, що Київ зробить все, що потрібно для підписання угоди про асоціацію.

Також перед візитом до адміністрації президента міністри зустрілися з представниками опозиції. Після переговорів лідер фракції " Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що європейські політики виступили проти закону про "канікули" в тюремному ув'язненні: "Ключова вимога ЄС - припинення політичних переслідувань, а не перерва, чи не відстрочка".

Як відомо, 18 листопада Європейський Союз прийматиме остаточне рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною 18 листопада.

Посли Франції, Німеччини та Польщі вважають, що без звільнення Тимошенко підписання угоди з ЄС неможливе.

Міністри закордонних справ Європейського Союзу закликали Україну вирішити ситуацію з екс-прем'єром Юлією Тимошенко якомога швидше, оскільки затягування ставить під ризик підписання Угоди про асоціацію. Це випливає із заяв, зроблених 21 жовтня міністрами на початку засідання ради ЄС з питань закордонних справ у Люксембурзі.