Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
21 жовтня, 2013 18:15   ▪   Версія для друку

Transparency International закликає уряд не зволікати з законом про доступ до інформації

Громадські організації та Transparency International Україна закликають Верховну Раду проголосувати в цілому за законопроект про доступ до інформації. Про це повідомляє прес-служба Transparency International.

Згідно з повідомленням, громадськість глибоко обурює зволікання парламенту у прийнятті законопроекту № 0947 про доступ до інформації, що був прийнятий у першому читанні вже більше року тому.

Як нагадують в організації, проект закону №0947 передбачає внесення змін до 4 кодексів та 53 законів з метою приведення їх у відповідність до нових інформаційних законів, що набули чинності в травні 2011 року.

Попри це Transparency International відзначає два позитивні кроки в напрямку доступу до інформації, які зробив уряд із переліку зобов’язань України в міжнародній ініціативі «Партнерство Відкритий Уряд».

Зокрема, це приєднання України до міжнародного стандарту прозорості видобувних галузей (ЕІТІ) та відкриття безкоштовного доступу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

"Більше двох років громадські активісти, включно з Громадським партнерством на підтримку впровадження в Україні ініціативи Відкритий Уряд та Transparency International Україна добивалися відкритості даних  Єдиного державного реєстру фізичних та юридичних осіб.  19 жовтня 2013 року ці дані стали доступними для всіх користувачів мережі інтернет. Веб-ресурс дозволяє – отримати відомості про засновників, відокремлені підрозділи юридичних осіб та багато іншої інформації, з якою вже почали працювати журналісти-розслідувачі”, – йдеться у заяві.

Як стверджують у Transparency International, Міжнародний стандарт прозорості видобування нафти і газу, частиною якого Україна стала 17 жовтня 2013 року, дозволить громадянам вже наступного року бачити звіти про те, скільки коштів отримує держава від видобутку нафтових, газових та мінеральних ресурсів. 

«Спеціальна Постанова Кабміну щодо участі України в EITI лежала без руху на столах урядовців з 2009 року. Всього за рік у цьому напрямі Україна вже зробила більше, ніж за попередні три. Дякувати за це слід всім небайдужим громадським активістам, а також ініціативі «Партнерство Відкритий Уряд», – заявив виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара.

Нагадаємо, Комітет з питань свободи слова та інформації на засіданні 5 червня одноголосно рекомендував Верховній Раді ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект № 0947 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації».


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено