НОВИНИ

"Батьківщина" виключила з фракції двох депутатів

Народні депутати Андрій Павелко та Леонід Сергієнко виключені з фракції "Батьківщина". Про це заявив народний депутат від фракції "Батьківщина" Арсен Аваков.

"Сьогодні було ухвалено рішення фракцією. Ми проголосували за виключення наших двох в минулому колег Павелко та Сергієнко з фракції", - сказав він журналістам у п'ятницю.

За словами Авакова, це питання обговорювалось близько 40 хвилин, і свою позицію на обговоренні висловив Павелко.

Як сказав Аваков, «у ситуації з Сергієнко ми маємо стовідсотковий колабораціонізм».

«Коли людина відверто протягом усього вчорашнього дня голосував за списком, який заздалегідь йому готувало провладна більшість, мотивуючи своїми особистими інтересами», - пояснив він.

У відношенні Павелко Аваков сказав: «Хтось каже, що це сімейний підряд. Вони з Сергієнко родичі».

«Я скажу інакше: що є розуміння, при якому більшість фракції не відчувають, що це член нашої команди», - сказав він і зазначив, що це втілюється, зокрема, в певних діях з голосуванням і в тій позиції, яку у фракції займає Павелко.

«Правильніше і чесніше визначитися: ти працюєш за опозиційною програмою у фракції "Батьківщина" чи ти займаєшся іншою політичною діяльністю», - заявив Аваков.

На питання журналістів, виключений чи Павелко з фракції через його позицію щодо «Фронту Змін», Аваков сказав, що цей депутат був виключений без будь-яких подібних формулювань.

«На прес -конференції щодо реструктуризації «Фронту Змін», а точніше - приєднання його до «Батьківщини» був і інший наш депутат Полочанінов, до нього як до члена фракції немає питань. Це не виняток, що відбувається через те, що ти хочеш створити іншу партію, - ми тебе виключаємо. Йдеться про інших конкретних діях, які не залишають сумнівів членам фракції, що Павелко не є членом нашої команди», - сказав Аваков.

Як повідомлялось, вчора депутат від "Батьківщини" Анатолій Гриценко заявив, що  у фракції ВО "Батьківщина" у Верховній Раді з'явилися нові "тушки".

"Вважаю, що перші кадрові рішення мають бути щодо Сергієнка і Павелка, решту - попередити, востаннє. Буде рецидив - тоді виключати вже без попереджень", - написав депутат.

Аналіз голосувань у Раді у четвер показує, що майже за всі закони влади проголосував лише Сергієнко.

На його рахунку більше десяти "результативних" голосувань на користь влади.

Зокрема Сергієнко голосував за віддання в концесію теплогенеруючих підприємств, за "антирейдерський" закон, реорганізацію Аграрного фонду, та за можливість гасити заборгованість за тарифи векселями.

Як відомо, з фракції "Батьківщини" у парламенті вже виключили низку депутатів за голосування всупереч рішенням опозиції. Сергієнко і Павелко прийшли в "Батьківщину" з "Фронту змін". За інформацією джерел, вони є родичами.