Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
10 жовтня, 2013 10:55   ▪   Вікторія Матола   ▪   Версія для друку

Найгірша якість питної води – на Луганщині, Миколаївщині та Рівненщині

Минулого року санітарним нормам не відповідали проби питної води у Луганській, Миколаївській та Рівненській областях. Про це на запит Тиждень.ua повідомили в Державній санітарно-епідеміологічній службі України.

"Минулого року питома вага проб питної води, що не відповідали санітарними нормам за санітарно-хімічними показниками, що значно перевищує середні показники по країні (12,9%), зафіксована у Луганській – 46,1%, Миколаївській – 24,2% та Рівненській області – 22%. Значно краща якість питної воли за вказаними показниками у Києві – 0,5%, Чернівецькій – 0,6% та Івано-Франківській областях – 07,%", - йдеться у відповіді.

«Високі показники бактеріального забруднення із централізованих систем водопостачання у Тернопільській – 9,7%, Миколаївській – 7,3% та Закарпатській області – 6,3%, що значно перевищує середній показник по країні – 2,8%. Краща якість питної за вказаними показниками у Чернівецькій та Херсонській областях – 0,7%, Києві та Львівській області – 0,9%», - повідомила СЕС.

"Питна вода, що подається у водопровідну мережу, як правило, відповідає державним стандартам та санітарному законодавству, тому її можна вживати і застосовувати для господарсько-побутових потреб без обмежень", - запевняють у відомстві.

На якість питної води, як додає СЕС, суттєво впливає незадовільний технічний стан водопровідних мереж, їх зношеність у різних регіонах становить від 30% до 80%.

Минулого року за порушення санітарного законодавства на водопроводах до відповідальності притягнуто майже 5 тис. посадових осіб, тимчасово (до усунення порушень) припинялась експлуатація близько 9 тис. об’єктів, з них – понад 2 тис. на постійно. Майже 100 справ передано до органів прокуратури.

Водночас, зазначає СЕС, проблеми з забезпеченням населення питною водою залишаються в Криму, Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Луганської областей, Севастополя, Феодосія, Ялта, Бахчисарайського й Судацького районів».

Нагадаємо, як повідомили Тиждень.ua в управлінні водопровідно-каналізаційного господарства Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, в аварійному стані перебуває 38% водопровідних мереж України. Найбільше таких мереж в Луганській – 61%, Донецькій – 48,5%, Львівській – 44%, Дніпропетровській – 42,1% областях, у Криму – 54% та Севастополі – 55,1%.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено