НОВИНИ

Путін розповів, як допоміг "українським друзям" кредитом на $750 млн і знижкою на газ

Російські банки оформили кредит Україні на $750 млн, а Газпром надав газ для закачування до підземних газосховищ України зі знижкою - по $260 за тис. кубометрів. Про це заявив президент РФ Владімір Путін на прес-конференції за підсумками саміту АТЕС.

"Незважаючи на те, що дискусія відбувається емоційно й бурхливо, пов'язана з можливим підписанням Україною угоди (про асоціацію з ЄС – Ред.), наші банки десять днів тому, звісно, не без мого відома, оформили Україні черговий кредит - $750 млн, а Газпром, теж не без відома російського керівництва, пішов на те, що допоміг Україні закачати необхідний газ до газових сховищ зі знижкою, $260 за тисячу кубометрів", - сказав Путін.

Президент РФ зазначив, що ціна на газ для України зовсім нещодавно становила близько $400 за 1 тис. кубометрів, а наразі перебуває на рівні $380-390 за 1 тис. кубометрів.

"Ми зробили знижку, Газпром зробив знижку для закачування до ПСГ. Тобто, ми співпрацюємо, допомагаємо нашим українським партнерам, нашим друзям", - сказав він.

Нагадаємо, 1 жовтня стало відомо, що Нафтогаз України домовився про пролонгацію кредиту російського Газпромбанку на 2 мільярди доларів.