«Таблицю розбили націоналістично налаштовані організації, аби знову звинуватити владу», – переконаний Кернес.

«Якщо б ми хотіли це зробити, ми б не виносили це на обговорення», – додав він.

«Головні спеціалісти в нашій країні з боротьби з пам'ятниками усім відомі. І по Полтавській області, і по Сумській області і по Київській області. Хто руйнує пам'ятники – навіть не приховують цього», - заявив Добкін.

«Ми збиралися демонтувати, виконавши рішення (міськради), цю дошку і передати її тим, хто її виготовив. Для того, щоб вони встановили б її в тому місці, де б вона не викликала такого резонансу», - заявив глава Харківської ОДА.

Коментуючи інформацію про те, що мер Львова Андрій Садовий готовий встановити пам'ятну дошку Шевельову у Львові, Добкін заявив: "Якщо мер Львова буде до кінця щирий у цьому, ми готові разом з ним виготовити цю дошку і передати її у Львів від харківської громади, нехай вішають у Львові".

Садовий підтвердив свій намір розмістити пам'ятну дошку Шевельову у Львові.

Як повідомлялось, 3 вересня до міського голови Геннадія Кернеса та губернатора Михайла Добкіна надійшли звернення від ветеранських та «антифашистських» організацій, у котрих Шевельов названий «поплічником нацистів», а відтак увічнення його пам’яті вимагали заборонити.

У звязку з активізацією так званих антифашистів та намірами влади підтримати їхні вимоги, меморіальну дошку терміново відкривали майже вночі.

Незважаючи на заяви Громадського комітету зі вшанування 105-річчя Юрія Шевельова й громадських активістів про фальсифікацію рішення комісії з топоніміки Харківської міськради щодо заборони встановлення меморіальної дошки, а також на фальсифікацію голосів, та попри заклики науковців провідних університетів США, Канади і Британії зберегти дошку, 25 вересня регіонали і комуністи Харківської міськради проголосували за її демонтаж.

Буквально через півгодини після рішення міськради троє чоловіків розбили і забрали пам'ятний знак.

Пізніше Кернес заявив, що комунальні служби міста не причетні до демонтажу пам’ятної дошки, а в обласному управлінні МВС правоохоронці проводять перевірку за фактом демонтування. 

Читайте також Протистояння у Харкові: влада послідовно радянізує місто. Інтелігенція чинить опір