Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
11 вересня, 2013 17:47   ▪   Версія для друку

У ЦВК назвали претензії Рахункової палати дивними та упередженими

У Центральній виборчій комісії категорично не погоджуються із висновками Рахункової палати, в яких ЦВК обвинувачують у неефективному використанні коштів. Про це йдеться в заяві ЦВК.

У Центрвиборчкомі наголосили, що твердження про завищення планових видатків на 7,4 млн. грн. що "складає менше 1% загальних витрат на проведення парламентських виборів", є упередженим.

"Адже під час перевірки працівникам Рахункової палати надавались пояснення, що планування витрат на проведення виборів здійснювалось в умовах невідомої кількості дільниць та учасників виборів. Так виборчі дільниці були утворені лише у квітні 2012 року, висування кандидатів у депутати завершилося у серпні 2012 року, у той час як планування видатків здійснювалось у грудні 2011 року. Тому для визначення потреби в коштах на проведення чергових виборів народних депутатів України в 2012 році Комісією цілком обґрунтовано використовувалися дані про кількість виборчих дільниць, утворених для проведення попередніх парламентських виборів", - пояснили у ЦВК. 

Створення ж резерву на виплату заробітної плати членам виборчих комісій у сумі 40,2 млн. грн. у Комісії пояснили необхідністю планування коштів на виплату заробітної плати членам комісій, звільнених від виконання своїх обов’язків за основним місцем роботи згідно з урядовою постановою від 5 вересня 2012 року № 848, на підставі довідки з основного місця роботи про середню заробітну плату.

У ЦВК зауважили, що не могли враховувати різницю в оплаті праці різних категорій працівників, коливання середнього розміру заробітної плати залежно від регіону та передбачити, з якою заробітною платою переважатимуть члени виборчих комісій у цілому по Україні. 

"Причиною повернення на рахунки Комісії залишків не використаних на оплату праці членів виборчих комісій коштів з наступним перерахуванням їх до Держбюджету є невчасне звернення цих осіб за отриманням нарахованої плати до банківських установ, а не причини, зазначені в прес-релізі Рахункової палати", - зауважили у ЦВК.

"На сам кінець зовсім дивними виглядають претензії Рахункової палати до ЦВК щодо неефективного витрачання коштів у сумі 955,3 млн. грн. на створення і функціонування системи відеоспостереження. Адже, як відомо, і в тому числі Рахунковій палаті, Центральна виборча комісія не була ініціатором запровадження системи відеоспостереження, а лише виконувала прийняті урядом законодавчі акти на виконання Закону України "Про особливості забезпечення відкритості, прозорості та демократичності виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року", - резюмували у відомстві.

Нагадаємо, 10 вересня у Рахунковій палаті заявили, що ЦВК неефективно витратила 955,3 млн грн на створення і функціонування системи відеоспостереження на виборчих дільницях. 


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено