НОВИНИ

Слідчих, які знайшли сфальсифіковані бюлетені на окрузі Маркова, допитають у суді

Суд у справі про позбавлення депутатського мандату Ігоря Маркова вирішив допитати слідчих, які виявили понад 6 тисяч сфальшованих бюлетенів у 133 виборчому окрузі на парламентських виборах у 2012 році.

Суддя Вищого адміністративного суду Юрій Цвіркун викликав для дачі показань як свідків двох слідчих з особливо важливих справ головного слідчого управління МВС, а також експерта МВС і двох фахівців ЦВК, які досліджували бюлетені на предмет фальсифікації.

Під час слухань позивач Юрій Кармазін, який вимагає позбавити депутатських повноважень Маркова у зв'язку з масовою фальсифікацією на парламентських виборах в окрузі № 133, повідомив, що він звернувся до міліції з вимогою порушити кримінальну справу за фактом фальсифікації результатів виборів.

На підставі його заяви, в рамках досудового слідства, слідча група МВС у складі 9 осіб виявила факти фальсифікації.

Зокрема, було встановлено, що на користь Маркова було підроблено приблизно 6,4 тисяч бюлетенів, які були віддані за інших кандидатів у цьому окрузі.

Представник Маркова, адвокат Олександр Казарновський не виключив, що відмітки на бюлетенях були зроблені самими слідчими.

За його словами, Марков у зв'язку з цим подав заяву до Генеральної прокуратури, тому, за словами адвоката, дана судова справа не може розглядатися до розгляду цієї справи Генпрокуратурою.

Як відомо, Ігор Марков був обраний до Верховної Ради у 133 одномандатному окрузі, де він балотувався як самовисуванець. Тоді чинний депутат набрав 26,6% голосві виборців. На другому місці опинився син одеського міського голови Олексія Костусєва - Олексій Гончаренко (20,46% голосів).

Екс-депутат Юрій Кармазін подав до Вищого адміністративного суду позов з вимогою позбавити Маркова депутатського мандата у зв'язку з тим, що правоохоронці виявили що на виборах на користь Маркова було сфальсифіковано 6038 бюлетенів.