Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
21 серпня, 2013 12:08   ▪   Вікторія Матола   ▪   Версія для друку

Провину за відсутність "пакращення" Азаров покладає на папєрєдніків, опозицію і світову кризу

Прем'єр-міністр Микола Азаров продовжує пояснювати причини економічної нестабільності в Україні та відсутності відчутних для населення результатів реформ влади наслідками роботи попереднього уряду, діями опозиції, світовою кризою та непрофесійністю журналістів.

Азаров поповнив список, у чому винні "папєрєднікі"

Чимало заяв Азарова зі звинуваченнями попереднього уряду у відсутності результатів реформ влади лунали впродовж минулих років, втім, і цей - не вийняток. Зокрема, взимку Азаров запропонував замислитися над тим, куди зникли гроші, які мали спрямовуватись на ремонт доріг, за влади попереднього Кабміну. Реагуючи на заяви опозиціонерів про розкрадання коштів, виділених на ремонт доріг, він заявив: "Це - найпростіше, що роблять наші опоненти. Дозволю тільки запитати, чому, коли вони були при владі, вони не зробили 1/10 від того, що зроблено за останні три роки? Так запитайте, куди пішли тоді гроші, які призначалися для ремонту доріг?".

Прем'єр також пояснював, що влада за більш, ніж 20 років незалежності не спромоглася вивести економічні показники України на рівень 1990-го року.     

"Не було жодного періоду, коли Україна мала тривалий період підйому (в економіці - ред.). Хоча б 10 років. Нетривалі підйоми змінювали падіння. Сформулювалося така думка, що нічого не можна зробити", - зауважив прем'єр.

Навіть свою високу зарплату (444 тис. 742 грн. у 2012 році) він пояснював діяльністю попереднього уряду.

"Приходять такі питання до мене в Facebook: а чому ти отримуєш таку високу зарплату? Та тому що не я її, до речі, встановив. Вона була встановлена в 2005 році моїми попередниками... Чи справедливим є вона? Ну, я, в принципі, вважаю, що несправедлива", - сказав Азаров.

Економічний розвиток гальмує опозиція

Так, у лютому Азаров заявив, що опозиція гальмує економічний і соціальний розвиток держави і перешкоджає європейській інтеграції України, оскільки блокує Верховну Раду, вимагаючи персонального голосування депутатів. Знову це питання він підняв у березні, коли звинуватив опозицію у відсутності в неї «актуальних для розвитку країни рішень» і блокуванні «конструктивної роботи влади».

«Опозиція використовує будь-який привід для того, щоб заблокувати конструктивну роботу влади. Наші громадяни мають усвідомити, що опозиція діє за принципом «чим гірше, тим краще». І гірше від цього стає саме громадянам України», – заявив Азаров.

У квітні він нагадав опозиції про її відповідальність за окремі проблеми в економіці, зокрема пенсійної реформи.

Прем'єр-міністр також звинуватив опозицію і в блокуванні прийняття важливих для Києва рішень. 

«Якби не заважала нам опозиція в Київській міській раді, яка практично всі ці три роки займається блокуванням прийняття найважливіших рішень, які дозволили б залучити фінансові ресурси у місто, тобто практично займається саботажем, паралізує роботу Київської ради. Уряду доводиться постійно втручатися, знаходити ресурси і забезпечувати фінансування міських будівництв, в той час, коли Київ сам може накопичити ресурси», - сказав Азаров.

"Непрофесійні" ЗМІ

На початку року Азаров заявив, що підвищенням тарифів на комунальні послуги не планується і звинуватив ЗМІ у залякуванні населення. Він запевнив, що уряд багато зробив для економії ресурсів та зниження споживання дорогого російського газу, тому "спекуляції на цю тему не доречні".

Хоча трохи раніше він заявляв, що Україна готова піти на диференційоване підвищення тарифів на комунальні послуги для населення для досягнення компромісу з МВФ про відновлення програм фінансування.

Згодом він вкотре розкритикував опозицію та ЗМІ за неконструктивну, на його погляд, критику роботи Кабміну. Глава уряду переконаний, що економічну ситуацію в країні не можна оцінювати тільки у негативному світлі. На його думку, позитивний настрой суспільства допоможе уряду швидше  справитись з економічними проблемами.

Результати економічних реформ "з'їдає" світова криза

Ще одним типовим поясненням відсутності відчутної зміни у економічному житті українців тривалий час Азарова називає світову кризу.

Підбиваючи підсумки першого півріччя він заявив, що «вітчизняна економіка працювала під впливом вкрай негативних зовнішніх економічних чинників». Він розповів про негативні тенденції в Європі і, зокрема, пояснив цим падіння попиту на український експорт.

«І це не тимчасові ускладнення, які стримують розвиток основних видів економічної діяльності. Йдеться про системний вплив на нашу економіку кризи, яка продовжується у світі. Ще з другого півріччя минулого року відбувається зменшення попиту на український експорт та падіння цін на нього: в першу чергу через фінансові проблеми у ряді країн Єврозони та скорочення темпів росту економік країн, які розвиваються», - підкреслив Азаров.

Згодом він зазначив, що перспективи розвитку світової економіки у 2014 році знову невизначені, а тому потрібно «максимально убезпечити вітчизняну економіку від зовнішніх впливів».

Навіть низькі зарплати медиків прем'єр пояснив "багатьма проблемами: високою ціною на газ і рецесією світової економіки, а також багатьма зовнішніми причинами".


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено