НОВИНИ

Азаров з Мєдвєдєвим вирішили, що торгової війни між Україною та РФ бути не може

Глави українського та російського урядів Микола Азаров і Дмітрій Мєдвєдєв вважають, що про торгові війни між Україною і Росією не може бути й мови. Про це вони заявили під час спільної телефонної розмови, повідомляє урядовий портал.

«Глави урядів висловили спільне переконання, що про торгівельні війни між Україною і Росією в принципі не може бути мови», –  сказано в повідомленні.

«Сторони обговорили актуальний стан торгово-економічних відносин між нашими країнами, а також ускладнення, які склалися останнім часом у митному оформленні окремих видів вантажів, що постачаються з України до Російської Федерації», – зазначають у повідомленні.

На думку Азарова, робота уповноважених робочих груп сторін, яка відбувалася упродовж вихідних, «привела до суттєвого прогресу у цій сфері».

Глави урядів заявили, що «спекуляції навколо того, що ускладнення пов'язані з інтеграційними процесами двох країн, безпідставні».

Азаров і Мєдвєдєв домовилися, що 19 серпня зустрінуться керівники митних служб України та Росії, і «будуть у спокійному режимі працювати до вирішення питання повернення митних процедур до оптимального режиму, який сприяє взаємній торгівлі».

«Глави урядів відзначили, що мета – повернення позитивної динаміки двостороннього товарообігу, яка дещо пригальмувала останні часом», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше Федерація роботодавців України заявила, що Федеральна митна служба Росії з 14 серпня фактично заблокувала імпорт товарів з України. За інформацією Федерації, митна служба Росії включила до списку ризикованих експортерів всі українські підприємства, що постачають свою продукцію у РФ. Втрати України від таких дій російської сторони, за оцінками ФРУ, можуть досягти до  $2-$2,5 млрд тільки в другому півріччі поточного року.

В уряді РФ  заявили, що на їхньому рівні ніяких рішень щодо регулювання імпорту з України не приймалося, оскільки це компетенція митних органів.

Голова комітету Державної думи РФ у справах СНД Лєонід Слуцкій пояснив блокування українського експорту бюрократизмом Митного союзу.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров пов'язує проблеми у торговельних відносинах з Росією з розвитком і структуруванням Митного союзу. При цьому він закликав ЗМІ "штучно не роздувати і не перебільшувати ситуацію". 

16 серпня запрацювала робоча група з опрацювання проблемних питань українсько-російського торговельно-економічного співробітництва. 

До 19 серпня вона повинна внести на розгляд Кабміну узгоджені пропозиції щодо вирішення питання.

Президенти Росії та України Владімір Путін і Віктор Янукович телефоном обговорили питання двостороннього співробітництва, зокрема – пов'язані з митним оформленням вантажів на російсько-українському кордоні.