Зокрема, українських споживачів закликає бойкотувати продукцію російського виробництва громадська організація Відсіч.

"Росія оголосила Україні тотальну економічну війну! Всі українські товари заборонені для експорту до Росії. Чи це правда, а чи просто залякування, однак м'ясні, сирні, шоколадні та інші торговельні війни Кремля з Україною просто ДІСТАЛИ!", - сказано в повідомленні на сторінці організації в Facebook.

Також у заклику містяться інструкції, як розпізнати товари російського виробництва та пропозиція сформувати список таких товарів.

"Пропонуємо всім небайдужим долучися до бойкоту російських товарів в Україні. Їх можна знайти за країною-виробником на упаковці, а також за першими трьома цифрами штрих-кодів - це 460-469", - повідомляє Відсіч.

Аналогічні заклики поширюють і окремі користувачі Facebook і Twitter. Прикметно, що в пошуку обох сервісів за хештегом #бойкот дані заклики вписуються в ширший потік повідомлень щодо бойкоту Олімпіади в Сочі та бойкоту російської горілки через порушення в Росії прав секс-меншин.

Нагадаємо, Федерація роботодавців України заявила, що Федеральна митна служба Росії з 14 серпня фактично заблокувала імпорт товарів з України. За інформацією Федерації, митна служба Росії включила до списку ризикованих експортерів всі українські підприємства, що постачають свою продукцію у РФ. Втрати України від таких дій російської сторони, за оцінками ФРУ, можуть досягти до  $2-$2,5 млрд тільки в другому півріччі поточного року.

В уряді РФ  заявили, що на їхньому рівні ніяких рішень щодо регулювання імпорту з України не приймалося, оскільки це компетенція митних органів. Федеральна митна служба Росії не коментує цю інформацію.

Голова комітету Державної думи РФ у справах СНД Лєонід Слуцкій пояснив блокування українського експорту бюрократизмом Митного союзу.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров пов'язує проблеми у торговельних відносинах з Росією з розвитком і структуруванням Митного союзу. При цьому він закликав ЗМІ "штучно не роздувати і не перебільшувати ситуацію".