НОВИНИ

Відомство Клименка заблокувало роботу відомої україномовної газети

Від учорашнього вечора Повноцінна робота шести підприємств, що забезпечують підготовку, випуск та розповсюдження газети «Експрес» заблокована з 12 серпня. Про це повідомило керівництво видання.

«Починаючи з 16.30 12 серпня усі ці підприємства одночасно позбавлені можливості реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, що адмініструється центральним апаратом Міністерства доходів та зборів України.  При відправленні податкових накладних для реєстрації повертається електронна квитанція, в якій ДПС зазначає, що документ не прийнято, у зв’язку начебто помилкою такого змісту:  «місцезнаходження юридичної особи продавця товарів/послуг, вказане у документі не відповідає інформації Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців». Втім, дані цих підприємств, вказані у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців на сайті Мінюсту та  у податкових накладних, виданих цими продавцями  – ідентичні. Жодної помилки, про яку зазначено у квитанції про відмову в реєстрації податкової накладної – немає». – йдеться у повідомленні.  

У виданні звертають увагу, що проблема виникла одночасно у підприємств ТзОВ «Газета Експрес», «Експрес Груп», «Фонд «Свобода слова», «Експрес Медіа Друк», «Експрес Медіа Поліграф» та інших.

Увечері працівники фінансових відділів зазначених підприємств провели звірку із податковими інспекціями, де перебувають на обліку. Під час звірки даних (податкова інспекція Франківського району м. Львова та податкова інспекція Яворівського району Львівської області), розбіжностей не виявлено. Стан підприємств – 0 («основний платник»), жодної заборгованості зі сплати податків до бюджетів будь-яких рівнів не існує. Також на жодному із зазначених підприємств податкова не проводила планових чи позапланових перевірок.

«З 1 по 15 травня ми уже зіштовхувались з аналогічною ситуацією. Тоді податківці теж нам заблокували повноцінну діяльність, спочатку стверджуючи, що діють законно, а потім визнали, що жодних підстав для блокування підприємств не було. 16 травня, після багатьох публікацій у пресі, блокада припинилась без будь-яких пояснень. Сьогодні ситуація повторилась. Але тепер ніхто з посадових осіб Міністерства доходів нічого не може пояснити. Тому наша оцінка ситуації дуже проста: дії відомства Клименка - це нова, необмежена законом чи мораллю цілеспрямована спроба тиску на редакції газет, які ми видаємо», - розповів директор "Експрес груп" Андрій Вей.

Як повідомлялось, у лютому головний редактор газети «Експрес» Ігор Починок передав у парламентський комітет зі свободи слова документи та частину аудіозаписів, які підтверджують тиск на засоби масової інформації в Україні.

Нагадаємо, минулого року львівська газета "Експрес" вийшла у свiт з бiлою, незадрукованою першою сторiнкою у знак протесту проти спроби закрити газету за надуманими приводами. Журналiсти заявили, що атака на газету з використанням манiпулятивних технологiй та судових рiшень розпочалася пiсля того, як редакцiя, на неофiцiйних переговорах, вiдмовилась припинити критику партiї влади на своїх сторiнках.

Читайте також Свобода слова в Україні: прослуховування, побиття та кримінальні справи проти журналістів