НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

МЗС: Пакистан відмовляється виплатити компенсацію сім'ям загиблих українців

Пакистан заперечує можливість сплати моральної компенсації сім'ям українських альпіністів, що загинули під час нападу терористів. Про це Тиждень.ua повідомила прес-служба Міністерства закордонний справ.

«Пакистанська сторона заперечує наявність вини свого уряду в згаданій трагедії та можливість сплати такої компенсації з огляду на те, що загибель громадян України сталася внаслідок скоєння злочину членами ісламістського терористичного угрупування «Джундуллах», діяльність якого є незаконною та переслідується в Ісламській Республіці Пакистан», – повідомляє міністерство, додавши, що посольством України в Пакистані до була направлена нота до МЗС країни з вимогою провести ретельне розслідування терористичного акту.

Крім цього, як зазначає МЗС, пакистанські туристичні оператори відмовлялися виплачувати кошти українцям за невикористані дні туристичного походу.

«Незважаючи на заперечення представників туристичних фірм, що цей випадок підпадає під форсмажорні обставини, певна сума, зрештою, була повернена альпіністам», – додає міністерство.

Нагадаємо, у ніч проти 23 червня у Пакистані озброєні бойовики увірвалися в базовий табір альпіністів у провінції Гілгіт-Балтістан на території спірного регіону Кашмір і розстріляли міжнародну групу туристів. Убито 9 альпіністів, з яких троє українців, та місцевого гіда-провідника.

Відповідальність за вбивство туристів узяло на себе терористичне угруповання, що близьке до пакистанського крила Талібану.

У ніч на 28 червня у міжнародному аеропорту "Харків" приземлився наданий пакистанською стороною військово-транспортний літак, який доправив семеро українців, що вижили під час нападу на альпіністів на восьмитисячнику Нанга-Парбат у Пакистані.

Раніше МЗС України повідомляло, що влада Пакистану розглядає можливість надання компенсації сім'ям українських громадян, які загинули під час нападу бойовиків.