Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
28 липня, 2013 15:58   ▪   Оксана Хмельовська   ▪   Версія для друку

Медіаексперт: Журналісти несуть потенційну загрозу цьому режиму

Збільшення кількості нападів і випадків побиття журналістів в Україні пов’язані з наближенням президентських виборів 2015 року. Таку думку у коментарі Тиждень.ua висловив директор Інститут медіа права Тарас Шевченко.

«Останнім часом наша громадська організація, як і інші, фіксує все більше випадків насильства на журналістів, непокоять факти насильства з боку правоохоронних органів або свідоме невтручання у конфлікти з журналістами під час масових акцій. Це пов’язано із наближенням президентських виборів 2015 року», – заявив Шевченко.

На його погляд, ситуація буде тільки погіршуватись і загострюватись, адже «відбуватиметься більше протестів, і менше захисту матимуть як громадяни, так і журналісти».

«Журналісти несуть потенційну загрозу цьому режиму, оскільки повідомляють правдиву інформацію. Очевидно, це не подобається владі, тому особливого бажання захищати журналістів у влади немає. Є бажання демонструвати західним країнам, що у нас дотримуються законодавства, якого насправді не існує», – вважає медіаексперт.

Цієї ж думки дотримується журналіст-експерт Інституту масової інформації Роман Кабачій: «Заяви очільників держави, що справи з побиттям журналістів будуть розслідувати, – це не що інше,  як намагання влади показати Заходу, що у цьому напрямку ведуться напрацювання. Натомість реальність інша: збільшується кількість перешкоджання діяльності журналістів, побиття, нападів на них тощо».

За його словами, окрім збільшення випадків нападів на журналістів, спостерігається й зростання обіцянок міліції контролювати ситуацію.

«Проте випадки насильства над журналістами не розслідуються. Навіть закрили справу щодо бездіяльності міліції під час 18 травня. Фактично живемо у паралельному світі, де журналісти опинилися між суспільством і владою, і вони є жертвами цієї ситуації. Пояснити це можна лише наближенням виборів 2015 року, коли на всіх можливих фронтах відбувається закручування гайок, перекуповування ЗМІ людьми ближчими до Сім’ї тощо. З одного боку, спостерігається залякування, а з іншого – переманювання журналістів до провладних ЗМІ», – заявив медіаесперт.

Як стверджує Кабачій, «міліція в Україні почувається безкарною, що свідчить про відповідні установки зверху».

«Змінити таку ситуацію може лише журналістська солідарність. На прикладі подій 18 травня можемо стверджувати, що журналістська солідарність спрацювала», – наголосив медіаексперт. 

 

Як повідомлялось, після гучного інциденту під час київської акції «Вставай, Україно!» 18 травня випадки нападів на представників ЗМІ почастішали.

Нагадаємо, за неповні три місяці міжнародні організації дев’ять разів закликали українську владу захистити журналістів, серед яких міжнародна організація Freedom House, Міжнародний комітет захисту журналістів, правозахисна організація "Репортери без кордонів", Українська Гельсінська спілка.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено