НОВИНИ

Кіріл зміцнить єдність православ’я між Москвою, Києвом та Мінськом спеціальним агітпоїздом

Глава Російської православної церкви патріарх Кіріл і предстоятелі інших православних церков пересуватимуться за маршрутом "Москва-Київ-Мінськ" на спеціальному літерному поїзді, в якому також перевозитимуть хрест апостола Андрія Первозванного. Про це 22липня повідомив під час відеомосту Київ-Москва керівник патріаршої прес-служби диякон Олександр Волков.

"Для урочистостей створять спеціальний так званий літерний поїзд, на якому з Москви до Києва, а потім до Мінська пересуватимуться предстоятелі помісних православних церков і патріарх Кіріл і гості, які перебуватимуть в Москві", - повідомив Волков.

За його словами, у спеціальному храмі-вагоні, де відбуватимуться богослужіння під час руху поїзда, також перевозитимуть і хрест Святого апостола Андрія Первозванного.

"Цей поїзд в такому фізичному сенсі зв'яже три столиці - Москву, Київ і Мінськ", - зазначив глава прес-служби очільника РПЦ.

Він також повідомив, що поїзд з духовенством прибуде до Києва у п'ятницю, 26 липня, ввечері.

"Це пересування саме по собі символізуватиме єдність православ'я", - сказав Волков.

Він також нагадав, що хрест з Греції доставили в Санкт-Петербург, зараз він перебуває у Москві, а в рамках урочистостей з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі його привезуть до Києва і Мінська.

Крім того, Волков висловив надію, що в молебні на Володимирській гірці в Києві, який відбудеться в суботу, 27 липня, візьмуть участь представники влади на найвищому рівні.

"Треба розуміти, що для церкви це (урочистості з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі – Ред.), в першу чергу, можливість спільної молитви і можливість ще раз свідчити про єдність православ'я", - зазначив Волков.

Як повідомлялось, у червні посол Росії Міхаіл Зурабов заявив, що  Україна та Росія спільно відсвяткують1025-річчя хрещення Русі «з усім розмахом».

Нагадаємо, раніше патріарх Кіріл заявив, що святкування річниці Хрещення Русі розпочнеться у Москві. 

Святкування 1025-річчя Хрещення Русі в Києві коштуватиме приблизно в 20-30 млн грн.