НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

У СБУ запевняють, що не ведуть обліку осіб, яким забороняють в’їзд в Україну

Чинним законодавством та відомчими нормативними актами СБУ не передбачено накопичення та зберігання статистичних відомостей щодо осіб, яким заборонено в’їзд в Україну. Про це йдеться у відповіді начальника департаменту контрозвідки СБУ В. Холявіцького на офіційний запит Тижня.ua.

У зв’язку з цим, згідно з текстом відповіді, «…надати повну інформацію про кількість прийнятих підрозділами Служби рішень про заборону в’їзду за період 2003-2013 р.р. (по рокам), а також кількість таких осіб станом на липень 2013 року, не виявляється можливим».

Водночас у СБУ пояснили громадянам яких країн найчастіше забороняють в’їзд в Україну.

«Разом з тим повідомляємо, що протягом вказаного періоду найчастіше в’їзд до нашої держави заборонявся громадянам таких країн: Китай, Сьєра-Леоне, Ліберія, Боснія і Герцоговина, Російська Федерація, Югославія, Грузія, Ірак, Саудівська Аравія, Туреччина, Конго і Сомалі на підставі наявних даних щодо причетності осіб до терористичної діяльності, нелегальної міграції, планування, підготовки та ведення війни (згідно з Резолюціями Ради безпеки ООН), а також спроб посягань на територіальну цілісність України», - йдеться у відповіді.

Як повідомлялось, 16 липня представник прес-служби СБУ Лада Сафонова пояснила активістам, якіо пікетували офіс спецслужби на знак протесту проти заборони в'їзду на територію України фотографу Юрію Барабашеві, що таке рішення прийняте «в інтересах держави».

За її словами СБУ не коментує це рішення, оскільки «взагалі не існує практики у світі, аби спецслужби пояснювали такі рішення».

За добу до цього Сафонова відмовилась коментувати Тиждень.ua заборону про нев’їзд Барабаша.

Нагадаємо, 15 липня Барабаша, який повертався в Україну з Росії, 15 липня зняли з потяга без пояснення причин.

У коментарі Тиждень.ua Барабаш розповів, що його зняли з потяга й заборонили в’їзд на територію України прикордонники за наказом СБУ.

Читайте таткож: "Ворог держави" №1. СБУ вигадує примарні загрози і не помічає реальних