НОВИНИ

  ▪   Станіслав Козлюк

СБУ заявляє, що Барабашу заборонили в'їзд в Україну "в інтересах держави"

Сьогодні біля будівлі СБУ відбулася акція протесту проти заборони в'їзду на територію України фотографу Юрію Барабашеві. Близько 10 активістів прийшли під будівлю СБУ висловити свій протест, передає кореспондент Тиждень.ua.

Активісти вимагали від прес-служби СБУ пояснити рішення про заборону Барабашеві в'їзду на територію України.

До активістів вийшла представник прес-служби СБУ Лада Сафонова і вкотре заявила, що відповідно до правового статусу іноземців та осіб без громадянства СБУ заборонило в'їзд Барабашу на територію України "в інтересах держави".

"Ми не коментуємо це рішення. Взагалі не існує практики у світі, аби спецслужби пояснювали такі рішення. Спецлужба не пояснює ані громадськості, ані іноземцю причини такої заборони. Хочу додати, що "чорного списку громадян", яким заборонено в'їзд на територію України не існує", - заявила Сафонова. 

Представник прес-служби також додала, що Барабашу можуть скоротити термін, впродовж якого йому заборонено в'їзд на територію України.

Вона наголосила, що Барабаш може оскаржувати це рішення в суді, і в такому випадку СБУ може аргументувати більш детально свою заборону.

Також Сафонова запевнила присутніх, що це рішення не пов'язане ані з політикою, ані з професійною діяльністю Барабаша.

Водночас вона наголосила, що присутні можуть не знати усіх нюансів справи, але про них представник прес-служби відмовилась розповідати.

Натомість активістка правозахисного руху України Анна Прейс наголосила:  "Скидається на те, що Україна йде шляхом Білорусі, оскільки подібна практика заборони в'їзду існує і там. Барабаш не злочинець, він нікого не грабував, не вбивав, у нього лише адміністративна судимість, але, наскільки я знаю, це не є підставою для заборони в'їзду. Але, на мою думку, СБУ повинно пояснити своє рішення, оскільки у нас з Барабашом схожі погляди, і можливо, я також небезпечна для України".

Як повідомлялось, вчора Сафонова відмовилась коментувати Тиждень.ua заборону про нев’їзд Барабаша.

Барабаша, який повертався в Україну з Росії, 15 липня зняли з потяга.

У коментарі Тиждень.ua Барабаш стверджував, що його сьогодні зняли з потяга й заборонили в’їзд на територію України прикордонники за наказом СБУ.

У 2012 році Барабаша було затримано під час акції на Майдані Незалежності, присвяченій 8-й річниці Помаранчевої революції.