НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

Держказначейство відкидає усі звинувачення на свою адресу і заявляє про 12 млрд грн боргів місцевої влади

Станом на 1 липня заборгованість місцевих бюджетів перед державним бюджетом складала майже 11 млрд 960 млн грн. Про це на запит Тиждень.ua повідомили у Державному казначействі України.

«Державним бюджетом поточного року, як і в минулому році, передбачено значні бюджетні ресурси на вирішення проблемних питань місцевого характеру. Перерахування додаткової дотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів, розподіл якої належить до компетенції обласних державних адміністрацій, здійснюється Казначейством своєчасно і у повному обсязі», –  йдеться  у повідомленні.

У відомстві наголошують, що касові видатки місцевих бюджетів за 6 місяців 2013 року (оперативні дані) становили 107 млрд 507 млн грн. і зросли порівняно з аналогічним періодом 2012 року на 9 млрд 85 млн грн, або на 9,3 відсотків.

«Із загального фонду місцевих бюджетів проведено видатків у сумі 97 млрд 699 млн грн., що на 8 млрд 432 млн грн, або на 9,4 відсотків більше аналогічного показника 2012 року», – повідомляє Держказначейство.

Станом на 1 липня Казначейством перераховано з державного бюджету місцевим бюджетам міжбюджетних трансфертів на загальну суму 53 млрд 840 млн грн, дотація вирівнювання склала 27 млрд 340 млн грн.

«На вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів з державного бюджету перераховано додаткову дотацію на вирівнювання фінансової забезпеченості 333,564 млн грн, що складає 100% планових показників на січень-червень поточного року», –  йдеться у повідомленні.

Також у Держказначействі звітують про фінансування державних програм: «Субвенції на здійснення державних програм соціального захисту населення (допомоги  сім’ям з дітьми, пільги та житлові субсидії населенню на оплату квартирної плати, електроенергії, придбання твердого палива, інші пільги та компенсації соціально-незахищеним верстам населення) перераховані у загальній сумі 24 млрд гривень».

У відомстві наголошують, що, відповідно до статей 43 та 73 Бюджетного кодексу України, місцеві бюджети за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку можуть отримувати позики для покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів та середньострокові позики без нарахування відсотків за користування цими коштами.

«За 2013 року місцевим бюджетам надано позик на покриття тимчасових касових розривів на загальну суму 27 млрд 462 млн гривень. Станом на 01.07.2013 залишок непогашених позик складав 7 млрд 164 млн гривень. Заборгованість місцевих бюджетів за середньостроковими позиками (з урахуванням заборгованості минулих років) складала 4,7 млрд гривень», – звітує Держказначейство.

Таким чином, наголошують у відомстві, «станом на 01.07.2013 заборгованість місцевих бюджетів перед державним бюджетом складала майже 11 млрд 960 млн гривень».

«Державна казначейська служба України направляє весь наявний фінансовий ресурс на виплату поточних видатків. Враховуючи вищевикладене, вважаємо, що заяви представників міських рад щодо блокування коштів місцевих бюджетів Казначейством України є безпідставними та не відповідають дійсності», – підсумовує Держказначейство.

Нагадаємо, Загалом останнім часом влада дев’яти міст поскаржилася на блокування коштів Держказначейством. 

8 липня про блокування коштів Держказначейством заявив і голова Луганської ОДА.

Івано-Франківськ  започаткував акцію мирного "вибивання" грошей з казначейства. Згодом до акції приєднались інші міста.

Водночас прем'єр-міністр Микола Азаров визнав наявність блокувань Державним казначейством коштів в низці областей України і пояснює їх складною економічною ситуацією.