НОВИНИ

  ▪   Оксана Хмельовська

У Януковича витрачають бюджетні гроші на букети з пальмами, а у Рибака - з умбулятосами

Протягом року державні відомства закупляли квіти для урочистих заходів за бюджетні гроші дорожче, ніж минулих років. У букетах чиновників – не тільки троянди різних сортів, а й пальми, кокоси, умбулятоси й еустоми.

Ялинкам, трояндам, пальмам і цимбідіумам надає перевагу Державне  управління справами. Так у вересні минулого року відомство уклало угоду з ТОВ «Дон Піон» на постачання квітів на орієнтовну суму 900 тис. грн. Тоді замовили всього 62 найменувань квітів, найдорожчими з яких були ялинки по 250 грн. та орхідеї Фаленопсіс по 150 грн. При цьому у ДУС відмітили, що вартість замовлення є орієнтовною в тому числі через «відсутність переліку офіційних заходів за участю президента України на 2012 рік».

Полюбляють дарувати квіти й залізничники. Так ДТГО «Південно-Західна залізниця» 21 серпня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ «Мелоді квітів» на придбання троянд на 800 тис. грн. Троянди різних видів потрібні були залізниці – лише для заходів у другому півріччі 2012 р.

У Києві для урочистих заходів також заготовляють букети. У червні апарат Київської міськдержадміністрації 11 червня за результатами тендеру уклав угоду з підприємцем Лещенко К.М. на придбання квітів для урочистих подій на за 387 тис. грн. Більшу частину квітів – 3 тисячі букетів – замовлено для вручення при нагородженні відзнаками Київського міського голови. Ще 1,3 тис букетів потрібно для поздоровлення з ювілейними датами. 360 букетів необхідні для протокольних заходів, пов’язаних із прийомом іноземних представників, організацією зустрічей делегацій. Проте ціни на окремі найменування квітів у міськраді вирішили не повідомляти.

Кабінет Міністрів України замовив квітів лише на кілька тисяч менше від КМДА, але в того ж підрядника, що й ДУС.  У червні відповідно до угоди з ТОВ «Дон Піон» зобов’язалась поставити квіти на 375 тис. грн. Найдорожчими виявились великі кошики квітів по 1500 грн та вінки по 1400 грн. Серед окремих квітів найдорожчими є Стрелиція по 70 грн та Хіліконія по 60 грн. За останні роки це найдорожче «квіткове» замовлення КМУ.

Серед замовленої флори Верховної Ради України – троянди (по по 24 грн. за штуку), умбулятоси (по 10 грн за штуку), гіпсофіли (15 грн за штуку) тощо. У цілому на 260 тис. грн у ВРУ замовили 40 найменувань рослин. Підрядником виступив підприємець А. Ю. Соловйов. У порівнянні з минулим роком вартість квітів для парламенту значно зросла. Цього разу придбано 23 тис. 354 квітки за 269 тис. грн, а у 2012-му – 25 тис. квіток за 160 тис. грн.

У Харкові звичайними букетами вирішили не обмежуватись, а надали перевагу квітковим доріжкам. Минулого року Харківська міськрада за результатами тендеру уклала угоду з підприємцем Ларисою Горбуновою на постачання у квітів на загальну суму 251 тис грн. Лише за півроку 2012 року придбали гвоздики по 5 грн за штуку, троянди по 11-15 грн за штуку. Також придбано майже 600 букетів по 220-447 грн за штуку, корзини квітів по 476-784 грн за штуку, вінки по 885 грн за штуку і квіткові доріжки по 784 грн за штуку.