НОВИНИ

Опозиція оприлюднила звіт ліквідованої комісії Ради з розслідування фальсифікацій на виборах-2012

Опозиція оприлюднила звіт тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради з розслідування фальсифікацій на парламентських виборах 2012 року, про припинення діяльності якої оголосили у середу, 5 червня. Серед іншого, комісія рекомендувала парламенту переглянути принцип формування Центрвиборчкому, а ЦВК - встановити результати голосування в округах №94, 132, 194, 197, 223 за копіями протоколів.

Як повідомляє газета «Коммерсантъ-Украина», позбавлений можливості представити звіт у сесійній залі, голова ТСК народний депутат Арсен Аваков ("Батьківщина") оприлюднив його в інтернеті.

За результатами розслідування ТСК рекомендувала ЦВК витребувати всю необхідну виборчу документацію і, використовуючи відеозаписи з виборчих дільниць, "встановити результати голосування" в округах №94, 132, 194, 197, 223. Не вдаючись у подробиці, комісія рекомендувала парламенту внести зміни до закону "Про вибори народних депутатів" для забезпечення "демократичності, відкритості та прозорості виборчого процесу", а також "розглянути можливість зміни порядку формування Центрвиборчкому і основних принципів його діяльності".

Крім того, ТСК дійшла висновку, що позбавлення депутатських повноважень Сергія Власенка є "політично мотивованим", а рішення про анулювання депутатських мандатів Павла Балоги та Олександра Домбровського було ухвалено "з грубим порушенням правил адміністративного судочинства". У зв'язку з цим ТСК рекомендувала Вищій раді юстиції дати правову оцінку діям суддів Вищого адмінсуду, які ухвалили це рішення.

"Ми вирішили опублікувати звіт в ЗМІ і будемо наполягати на його реєстрації в парламенті. Сьогодні я передам його послам іноземних держав. Крім того, опозиційні партії розроблять план дій щодо прийняття заходів відносно ЦВК і деяких суддів у зв'язку з виявленими в ході розслідування порушеннями" , - заявив Аваков.

Нагадаємо, комісія була створена 21 березня з метою розслідування порушень в одномандатних виборчих округах №94, 132, 194, 197, 223, де Центрвиборчком не зміг встановити результати виборів у Верховну Раду через те, що документація була зіпсована. Крім того, одним із приводів створення ТСК було дострокове припинення депутатських повноважень Олександра Домбровського, Павла Балоги (обидва - позафракційні) і Сергія Власенка ("Батьківщина") Вищим адміністративним судом.

5 червня голова Верховної Ради Володимир Рибак оголосив про припинення повноваженьТимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування фактів перегляду волевиявлення українського народу на парламентських виборах 2012 року.

За словами Рибака, комісія мала прозвітувати про виконану роботу не пізніше місяця з дня ухвалення рішення про створення цієї ТСК, тобто 21 квітня 2013 року, але цей звіт не відбувся, тому повноваження комісії припиняються. 

У свою чергу, народний депутат від «Батьківщини», голова ТСК Арсен Аваков заявив, що керівництво та Апарат Верховної Ради зробили все, аби парламент не побачив звіту ТСК. Крім цього, за його словами, представники Партії регіонів та Компартії не приходили на засідання ТСК.

Депутат від Партії регіонів Володимир Олійник заявив, що йому не повідомляли про місце проведення засідань ТСК.