Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
25 травня, 2013 21:03   ▪   Вікторія Матола   ▪   Версія для друку

Експерт: Україна не використовує можливості СОТ для захисту своїх інтересів

За п’ять років членства в СОТ Україна не спромоглася використати інструменти цієї організації для захисту своїх інтересів. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

Зокрема, експерт зауважує, що важко надати оцінку діяльності України за період членства в СОТ.

«Україна стала членом СОТ фактично з травня 2008 року. А в серпні того року розпочалася криза, яка вплинула і на структуру з міжнародної торгівлі, і на умови ведення торгівлі, і на настрої економічних агентів, адже після кризи навіть до сьогодні спостерігаються протекціоністські настрої у певних країнах, у тому числі і в Україні», – зазначив він.

Втім, Юрчишин зауважує, що Україна могла би активніше займати позицію в СОТ.

«Зокрема, в період обговорення питання вступу Росії до СОТ. Україна могла би активніше в складі робочої групи відстоювати власні інтереси в торгівлі з Росією, зокрема, виставляти РФ деякі відповідні вимоги стосовно торгівельних режимів тощо. Це був би, як на мене, хоч невеличкий, але все таки важіль, оскільки в торгівельних суперечках України з Росією ми постійно програємо, Україна завжди перебуває в пасивній позиції», – заявляє економіст, додавши, що Україна вочевидь не була до цього готова і «покладалася більше на так звані домовленості, а ніж використовувала інструменти, притаманні цивілізованим країнам в рамках СОТ».

Крім цього, Юрчишин називає ще один прорахунок в діяльності України в рамках СОТ:

«Наміри щодо підвищення імпортних мит на понад 300 видів товарів… Це вказує не на раціональний, а скоріше радянський підхід. Для того, щоб цивілізовано відбувався розгляд певних документів, потрібно, щоб було чітке обґрунтування», – зауважує він, додавши, що, на щастя, Україна значно скоротила перелік товарів, на які пропонує ввести мита.

«А тому впродовж п’яти років членства СОТ Україна вчилася набувати тих правил, рис, що характерні для такої світової організації. Але не спромоглася використати шанси і можливості, які надаються в рамках СОТ для захисту своїх інтересів інструментами організації», – додав він.

Як повідомлялося, під час парламентських слухань експерти та політики дійшли висновку, що отримати очікувані вигоди від п'яти років членства у СОТ українській економіці не дозволили економічна криза та зниження конкурентоспроможності вітчизняної продукції. 


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено