НОВИНИ

Опозиція звинувачує ГПУ у некомпетентності і радить вивчити закони

У партії «Батьківщина» здивовані рівнем некомпетентності працівників Генеральної прокуратури, які очевидні порушення фундаментальних принципів кримінального процесу обґрунтовують начебто нормами нового КПК. Про це йдеться у заяві прес-служби партії.

«Не вдаючись до глибокого аналізу знань, або незнань з боку працівників ГПУ вимог нового КПК, так розрекламованого владою, просто цитуємо статтю 221 Кримінально-процесуального кодексу:

Стаття 221. Ознайомлення з матеріалами досудового розслідування до його завершення

1. Слідчий, прокурор зобов’язаний за клопотанням сторони захисту, потерпілого надати їм матеріали досудового розслідування для ознайомлення, за виключенням матеріалів про застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, а також тих матеріалів, ознайомлення з якими на цій стадії кримінального провадження може зашкодити досудовому розслідуванню. Відмова у наданні для ознайомлення загальнодоступного документа, оригінал якого знаходиться в матеріалах досудового розслідування, не допускається.

2. Під час ознайомлення з матеріалами досудового розслідування особа, що його здійснює, має право робити необхідні виписки та копії».

Також у опозиціонерів є кілька питань щодо ситуації з допитом «свідка» Кириченка і відсутності копій протоколів його допиту у захисників лідера опозиції Юлії Тимошенко.

Зокрема, опозиціонери цікавляться, які заходи безпеки можуть застосовувати українські правоохоронці до Кириченка, якщо він постійно перебуває в США?  Атако ж, яким чином ознайомлення з матеріалами допиту Кириченка може навіть теоретично зашкодити слідству, «оскільки він, знаходячись у США, завтра буде публічно допитаний у судовому засіданні».

Як повідомлялось, у відповідь на звинувачення «Батьківщини» про ненадання Генпрокуратурою протоколів допиту бізнес-партнера Лазаренка навіть суду, у ГПУ заявили, що єдиною причиною, по якій у суді немає протоколів, є те, що надання цих документів не передбачено жодною нормою вітчизняного законодавства.

17 квітня захист Тимошенко заявив, що ГПУ не надав їм протоколів допиту бізнес-партнера Лазаренка.

Раніше захисники Тимошенко отримали повідомлення про те, що 19 квітня у судовому засіданні з проведення слідчих дій у «справі Щербаня» має відбутися допит чергового свідка ГПУ Петра Кириченка.

Нагадаємо, в кінці березня Генеральна прокуратура відмовилася розслідуватиможливу причетність помічника Павла Лазаренка Петра Кириченка до вбивства у 1996 році народного депутата Євгена Щербаня.

З заявою до ГПУ з вимогою провести розслідування щодо причетності Петра Кириченка до вбивства Євгена Щербаня звернувся захист Тимошенко.

Заява захисту базувалася на свідчення допитаного у суді свідка Сергія Зайцева, який, зокрема заявив, що Кириченко, вирішивши прислужитися Лазаренку, замовив і оплатив вбивство Щербаня.

Читайте також: Хто є хто у справі Щербаня