НОВИНИ

Москаль: Рада може збиратися в іншому приміщенні тільки під час воєнного чи надзвичайного стану

Засідання Верховної Ради у приміщенні на вулиці Банковій, яке проводять депутати більшості, є антиконституційним. Позачергові сесії Верховної Ради можуть проводитися поза межами Верховної Ради тільки в разі введення воєнного чи надзвичайного стану. Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Генадій Москаль, повідомляє його прес-служба.

Народний депутат заявив, що в статті 2 регламенту Верховної Ради, «чітко й однозначно» сказано, що Верховна Рада проводить засідання в будинку Верховної Ради – місто Київ, вул.  Грушевського, 5.

Він також додав, що відповідно до статті 11 регламенту Верховної Ради, «позачергові сесії Верховної Ради можуть проводитися поза межами Верховної Ради в разі введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні, коли голова Верховної Ради, а в його відсутності перший заступник, чи заступник голови ВР, який виконує обов’язки голови ВР, визначає місце та час проведення засідання ВР, про що терміново повідомляє народних депутатів».

Народний депутат також навів тлумачення Конституційного  Суду, в якому вказано, що « рішення Верховної Ради  приймаються виключно на її пленарних засіданнях шляхом голосування. Тому спільна діяльність народних депутатів  у режимі функціонування єдиного органу законодавчої влади – парламенту – можлива лише на засіданнях Верховної Ради  під час її сесій і неприпустима поза цими засіданнями і за межами сесії».

«З даних причин проведення так званого «пленарного засідання» Партії регіонів разом із Комуністичною партією є антиконституційним – таким, що суперечить Конституції, Регламенту Верховної Ради і рішенню Конституційного суду», - заявив Москаль.

«Фракції ПР та Компартії показали свою слабкість і втекли від розгляду питання про вибори у міста Києві та питання недовіри уряду Азарова», - додав він.

Нагадаємо, депутати від фракції ПР, Комуністичної партії і частина позафракційних депутатів сьогодні проводять  "засідання Ради" під головуванням глави Ради Володимира Рибака на вул. Банковій, 6/8.  На зборах, за твердженням провладної більшості, було зареєстровано 244 депутатів. Водночас, за інформацією опозиції і джерел у Партії регіонів, у засіданні «чорної» Ради  беруть участь не 240, а 168 депутатів.

Опозиція проводить своє засідання у сесійній залі  ВР.

Екс-спікер Верховної Ради Олександр Мороз заявив, що будь-яке рішення парламентського рівня повинно прийматись виключено у сесійній залі Верховної Ради у відповідності до Закону про регламент роботи ВР.