Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
4 квітня, 2013 13:24   ▪   Версія для друку

Москаль: Рада може збиратися в іншому приміщенні тільки під час воєнного чи надзвичайного стану

Засідання Верховної Ради у приміщенні на вулиці Банковій, яке проводять депутати більшості, є антиконституційним. Позачергові сесії Верховної Ради можуть проводитися поза межами Верховної Ради тільки в разі введення воєнного чи надзвичайного стану. Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Генадій Москаль, повідомляє його прес-служба.

Народний депутат заявив, що в статті 2 регламенту Верховної Ради, «чітко й однозначно» сказано, що Верховна Рада проводить засідання в будинку Верховної Ради – місто Київ, вул.  Грушевського, 5.

Він також додав, що відповідно до статті 11 регламенту Верховної Ради, «позачергові сесії Верховної Ради можуть проводитися поза межами Верховної Ради в разі введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні, коли голова Верховної Ради, а в його відсутності перший заступник, чи заступник голови ВР, який виконує обов’язки голови ВР, визначає місце та час проведення засідання ВР, про що терміново повідомляє народних депутатів».

Народний депутат також навів тлумачення Конституційного  Суду, в якому вказано, що « рішення Верховної Ради  приймаються виключно на її пленарних засіданнях шляхом голосування. Тому спільна діяльність народних депутатів  у режимі функціонування єдиного органу законодавчої влади – парламенту – можлива лише на засіданнях Верховної Ради  під час її сесій і неприпустима поза цими засіданнями і за межами сесії».

«З даних причин проведення так званого «пленарного засідання» Партії регіонів разом із Комуністичною партією є антиконституційним – таким, що суперечить Конституції, Регламенту Верховної Ради і рішенню Конституційного суду», - заявив Москаль.

«Фракції ПР та Компартії показали свою слабкість і втекли від розгляду питання про вибори у міста Києві та питання недовіри уряду Азарова», - додав він.

Нагадаємо, депутати від фракції ПР, Комуністичної партії і частина позафракційних депутатів сьогодні проводять  "засідання Ради" під головуванням глави Ради Володимира Рибака на вул. Банковій, 6/8.  На зборах, за твердженням провладної більшості, було зареєстровано 244 депутатів. Водночас, за інформацією опозиції і джерел у Партії регіонів, у засіданні «чорної» Ради  беруть участь не 240, а 168 депутатів.

Опозиція проводить своє засідання у сесійній залі  ВР.

Екс-спікер Верховної Ради Олександр Мороз заявив, що будь-яке рішення парламентського рівня повинно прийматись виключено у сесійній залі Верховної Ради у відповідності до Закону про регламент роботи ВР.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено