НОВИНИ

Прокуратура не знайшла фальсифікацій в окрузі Засухи

Обухівська прокуратура відмовилась поновити кримінальні справи за фактом фальсифікації актів, на підставі яких голосування на 94 окрузі, на Київщині, на виборах до ВР було визнано недійсним. Про це йдеться у повідомлення прокуратури, надісланому у відповідь на скаргу кандидата в депутати Віктора Романюка.

В документі зазначається, що слідчі Обухівського райвідділу МВС закрили 16 кримінальних проваджень щодо протиправних дій офіційних спостерігачів від Партії регіонів та Тетяни Засухи, які, за словами Романюка, фальсифікували документи.

"На даний час підстав для скасування постанов про закриття зазначених кримінальних проваджень не вбачається", - значиться у повідомленні.

Як розповів "Українській правді" адвокат Романюка Микола Мотрук, слідчі не вивчали документи, де видно, що підписи були сфальсифіковані.  "Ми говоримо про підроблені акти. Акти складалися в суді на наших очах і підписувалися одними й тими ж особами. Ми просили провести почеркознавчі експертизи. Просили опитати осіб, які підписували… але цього зроблено не було. Вони навіть нас - заявників не опитували", - зазначив Мотрук.

Як відомо, у результаті рішень Васильківського та Обухівського районних судів 33 тисячі голосів виборців було визнано недійсними. 5 листопада у ЦВК визнали недійсними результати волевиявлення у п'яти одномандатних округах, серед яких округ № 94 в м. Обухів. Романюк подав позов до Європейського суду з прав людини.

У лютому стало вдіомо, що Романюк виїхав до Італії, заявиивши про тиск.  У березні він був затриманий за лінією Інтерполу та згодом відпущений.

26 березня Шевченківський суд Києва заочно обрав для Віктора Романюка запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

 Романюка підозрюють у "замаху на заволодіння державним майном в особо великих розмірах".