НОВИНИ

Спостерігачі ENEMO закликають українську владу неупереджено розслідувати порушення на виборах-2012

Українська влада повинна неупереджено розслідувати порушення і фальсифікації під час підведення підсумків виборів у Верховну Раду в 2012 році. Про це йдеться в підсумковому звіті місії Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами - ENEMO.

"ENEMO наполегливо закликає владу неупереджено розслідувати порушення і фальсифікації під час підведення підсумків і притягнути до відповідальності осіб, які вчинили правопорушення виборчого процесу", - йдеться у звіті.

При цьому організація закликає владу і суди дотримати законність і зберегти волевиявлення виборців, зокрема, в п'яти «проблемних» мажоритарних округах, в яких  ЦВК не змогла встановити достовірні результати голосування.

Згідно зі звітом, виборча кампанія та підведення підсумків виборів характеризувалися серйозними недоліками і грубими порушеннями.

Місія відзначає, що в ході спостереження під час передвиборчого періоду мали місце значно більші зловживання адміністративним ресурсом, підкуп виборців, переслідування та залякування кандидатів, членів виборчих комісій та журналістів, порявняно з виборами до ВР в 2007 році..

Також спостерігачі відзначає, що під час виборчої кампанії існували обмеження для представників політичних партій у ЦВК у можливості повної їх участі в прийнятті рішень, а також у використанні ними дорадчого голосу.

ENEMO також рекомендує ЦВК забезпечувати рівний доступ до участі всіх партій перед організацією комісією засідань, а також створити необхідні умови для інформування про проведення засідань, що стосуються проведення виборчого процесу і вимагають прийняття відповідних рішень.

Як відомо,  місії Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами відзначала непрозорість підрахунку голосів на виборах Ради. Найбільш масовими порушеннями на виборах ENEMO підкуп виборців, багаторазове голосування і підвіз виборців.

Міжнародна організація зі спостереження за виборами CIS-EMO вважають вибори в Раду юридично не завершеними.