Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
29 березня, 2013 13:29   ▪   Версія для друку

Спостерігачі ENEMO закликають українську владу неупереджено розслідувати порушення на виборах-2012

Українська влада повинна неупереджено розслідувати порушення і фальсифікації під час підведення підсумків виборів у Верховну Раду в 2012 році. Про це йдеться в підсумковому звіті місії Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами - ENEMO.

"ENEMO наполегливо закликає владу неупереджено розслідувати порушення і фальсифікації під час підведення підсумків і притягнути до відповідальності осіб, які вчинили правопорушення виборчого процесу", - йдеться у звіті.

При цьому організація закликає владу і суди дотримати законність і зберегти волевиявлення виборців, зокрема, в п'яти «проблемних» мажоритарних округах, в яких  ЦВК не змогла встановити достовірні результати голосування.

Згідно зі звітом, виборча кампанія та підведення підсумків виборів характеризувалися серйозними недоліками і грубими порушеннями.

Місія відзначає, що в ході спостереження під час передвиборчого періоду мали місце значно більші зловживання адміністративним ресурсом, підкуп виборців, переслідування та залякування кандидатів, членів виборчих комісій та журналістів, порявняно з виборами до ВР в 2007 році..

Також спостерігачі відзначає, що під час виборчої кампанії існували обмеження для представників політичних партій у ЦВК у можливості повної їх участі в прийнятті рішень, а також у використанні ними дорадчого голосу.

ENEMO також рекомендує ЦВК забезпечувати рівний доступ до участі всіх партій перед організацією комісією засідань, а також створити необхідні умови для інформування про проведення засідань, що стосуються проведення виборчого процесу і вимагають прийняття відповідних рішень.

Як відомо,  місії Європейської мережі організацій зі спостереження за виборами відзначала непрозорість підрахунку голосів на виборах Ради. Найбільш масовими порушеннями на виборах ENEMO підкуп виборців, багаторазове голосування і підвіз виборців.

Міжнародна організація зі спостереження за виборами CIS-EMO вважають вибори в Раду юридично не завершеними.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено