НОВИНИ

У США нагадали, що російські навчання на Чорному морі мають відповідати вимогам Віденської конвенції

Російські військові навчання в Чорному морі не викликають жодного занепокоєння у США, якщо вони відповідають вимогам Віденської конвенції. Про це на прес-брифінгу заявила офіційний представник держдепартаменту США Вікторія Нуланд.

«Росія вже проводила навчання в Чорному морі. Це не є щось нове. В рамках ОБСЄ у нас є так званий віденський документ, що передбачає транспарентність у сфері безпеки між країнами-членами ОБСЄ. Так що, коли мова йде про навчання в Чорному морі, якщо чесно, чиї б вони не були, нас цікавить його відповідність процедурам, передбаченим віденським документом», – сказала вона. 

Як повідомлялося, президент Росії Владімір Путін віддав наказ про початок навчань в районі Чорного моря. Як повідомив прес-секретар президента Дмітрій Пєсков, міністр оборони Сєргєй Шойгу отримав наказ в 4:00 ранку 28 березня.

За словами Пєскова, Росія не повідомляла зарубіжні країни про початок навчань, оскільки навчання такого масштабу, згідно з міжнародною практикою, не передбачають необхідності такого повідомлення.

Однак виконуючий обов’язки директора Департаменту інформації політики Міністерства закордонних справ України Євген Перебийніс заявив, що Україна завчасно була поінформована про намір РФ провести раптові широкомасштабні навчання у Чорному морі.

Читайте також: Проти кого озброюється Росія. Москва зможе ще більше лякати своїх сусідів і Захід