НОВИНИ

Бюджетний комітет Ради фінансово підтримує ГПУ, малу батьківщину Януковича і агентство Каськіва

Бюджетний комітет Ради перерозподілив 1 млрд. 700 млн грн на користь «потрібних» відомств, регіонів і об’єктів. Про це заявив член бюджетного комітету, опозиційний депутат-мажоритарник Олександр Чорноволенко.

За його словами Кабмін підготував перелік об’єктів, які будуть фінансуватися з державного бюджету нинішнього року, як інвестиційні об’єкти без подання необхідних матеріалів, без обґрунтування. Зокрема, найбільші суми дістались місту Єнакієве – 100 млн, тоді як Херсонській області - 18, Черкаська -10, Чернівецька – 7, Одеська – 19, Полтавській - 13 млн, а Донецькій області перепало 60 мільйонів гривень.

Крім того Генеральній прокуратурі додатково виділили 209 млн, СБУ – 31 млн, Держслужбі охорони - 48 млн грн.

Опозиціонер також зауважив, що Державне агентство з інвестицій уже не залучає інвестиції в Україну, а навпаки намагається взяти з державного бюджету: просило 300, а отримало - 100 млн грн. Також продовжують фінансувати національне агентство з проведення фінальної частини Євро – 2012.

Чорноволенко звернув увагу на численні помилки у документах, підготовлених для засідання комітету.

Читайте також: Влада приховує перерозподіл бюджетних коштів на користь близького до неї бізнесу

На його думку не краще повелися і депутати бюджетного комітету, забравши з цієї суми 90 млн. грн. і розподіливши їх на об’єкти у своїх округах.

Взагалі, стверджує Чорноволенко, це виглядало дуже дивно, бо не було ні проектної документації, ні обґрунтування фінансування цих об’єктів.

«Це звичайний дерибан. Це може бути кваліфіковано за 365 статтею – зловживання владою з метою створення власного іміджу. Передбачена відповідальність – 7 років ув’язнення, адже приймати рішення щодо розподілу фінансів може тільки Верховна Рада на пленарному засіданні. Коли за це беруться окремі депутати, які розподіляють фінансові ресурси, це дуже схоже на корупційні дії. Тому я звернувся із запитом до Генеральної прокуратури з тим, щоб зупинити цей дерибан бюджету і щоб ніколи ВРУ в новому скликанні так не робила», - заявив Чорноволенко.

Як повідомлялось, 26 березня, попри відкритість засідань комітетів Ради, журналістів не пустили на засідання бюджетного комітету, на якому перерозподіляли 1,7 млрд грн.

Читайте також: Економпропозиція-2013. Суспільство і не пов’язаний із владою бізнес будуть змушені затягнути паски