НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Політолог: найгірший варіант розвитку ситуації – це паралельна робота двох частин Ради

Найгірший сценарій, до якого може вдатися парламентська більшість у теперішній ситуації, це перехід до іншого приміщення для проведення засідань. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Ситуація може розвиватися за різними сценаріями. Можливо, домовляться уже найближчим часом. А може статися так, що блокування затягнеться. І тоді депутати більшості можуть ініціювати відновлення роботи Верховної Ради у силовому режимі», – припустив він.

«Те, що Рибак нібито був проти цього – ще нічого не означає. Навіть під час бійок у парламенті, якщо пролунає заява когось із президії про початок роботи, якесь рішення проголосують і все – цього буде достатньо», – заявив експерт.

За його словами, найгірший варіант, який може статися – це паралельна робота двох частин Верховної Ради.

«Тобто, опозиція працюватиме у цьому залі засідань, а парламентська більшість може зібратися в іншому залі. Адже, такі прецеденти вже були (21 січня 2000 року 239 депутатів зібралися в Українському домі і проголосували за зміну регламенту та відставку спікера Верховної Ради Олександра Ткаченка і його першо­го заступника Адама Мартинюка – Ред.)», – зазначив політолог.

«Це взагалі був би дуже поганий сценарій для розвитку українського парламентаризму, таке відокремлення двох частин парламенту. Це була би нова фаза руйнування парламентаризму в Україні», – наголосив він.

Нагадаємо, що 5 лютого депутати від опозиції заблокували трибуну і президію парламенту.