«З цього питання ми направили відповідне звернення до Конституційного Суду, оскільки ЦВК говорить одне, а Верховна Рада - друге. І тому потрібне заключення компетентного органу», - сказав він.

За словами Єфремова, саме Конституційний Суд має вирішити, який орган буде ухвалювати рішення про дату проведення повторних виборів у цих п’яти округах.

«Ми сподіваємося, що найближчим часом КС розгляне це питання і буде ухвалено рішення», - сказав Єфремов.

Так, 29 грудня в Конституційний суд надійшло подання 54 народних депутатів щодо офіційного тлумачення низки положень закону «Про вибори народних депутатів України».

У зверненні депутати просять дати тлумачення положень ч.4 ст.15, ч.5 ст.16, пункту 13 ч.2 ст.30, ч.2 ст.104 закону про вибори.

Згідно ч.4 ст.15, повторні вибори депутата призначаються в одномандатному окрузі Центральною виборчою комісією в разі, якщо вибори в цьому окрузі визнані такими, що не відбулися, або якщо обраний у цьому окрузі депутат не отримав мандат.

Частина 5 статті 16 встановлює порядок призначення повторних виборів ЦВК, зокрема, строки призначення та проведення виборів.

Пункт 13 частини 2 статті 30 визначає повноваження ЦВК за призначенням повторних і проміжних виборів, а частина 2 статті 104 говорить, що рішення про проведення повторних виборів приймає ЦВК.

Конституційне подання передано на вивчення в секретаріат суду.

Нагадаємо, 5 листопада ЦВК визнала неможливим встановити результати виборів народних депутатів у 5 одномандатних округах - № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 225 (Київ, Шевченківський район). Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах.

Законом "Про вибори народних депутатів" не передбачена можливість невизнання результатів виборів у одномандатних округах, тому ЦВК відмовилася призначати повторні вибори до зазначених п'яти округах до врегулювання даної проблеми в законодавчому порядку.