НОВИНИ

Регіонали звернулися до Конституційного суду щодо повторних виборів у 5 округах

Народні депутати від Партії регіонів звернулися до Конституційного Суду України для вирішення питання щодо проведення повторних парламентських виборів у п’яти проблемних одномандатних округах. Про це сьогодні під час Погоджувальної ради повідомив голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.

«З цього питання ми направили відповідне звернення до Конституційного Суду, оскільки ЦВК говорить одне, а Верховна Рада - друге. І тому потрібне заключення компетентного органу», - сказав він.

За словами Єфремова, саме Конституційний Суд має вирішити, який орган буде ухвалювати рішення про дату проведення повторних виборів у цих п’яти округах.

«Ми сподіваємося, що найближчим часом КС розгляне це питання і буде ухвалено рішення», - сказав Єфремов.

Так, 29 грудня в Конституційний суд надійшло подання 54 народних депутатів щодо офіційного тлумачення низки положень закону «Про вибори народних депутатів України».

У зверненні депутати просять дати тлумачення положень ч.4 ст.15, ч.5 ст.16, пункту 13 ч.2 ст.30, ч.2 ст.104 закону про вибори.

Згідно ч.4 ст.15, повторні вибори депутата призначаються в одномандатному окрузі Центральною виборчою комісією в разі, якщо вибори в цьому окрузі визнані такими, що не відбулися, або якщо обраний у цьому окрузі депутат не отримав мандат.

Частина 5 статті 16 встановлює порядок призначення повторних виборів ЦВК, зокрема, строки призначення та проведення виборів.

Пункт 13 частини 2 статті 30 визначає повноваження ЦВК за призначенням повторних і проміжних виборів, а частина 2 статті 104 говорить, що рішення про проведення повторних виборів приймає ЦВК.

Конституційне подання передано на вивчення в секретаріат суду.

Нагадаємо, 5 листопада ЦВК визнала неможливим встановити результати виборів народних депутатів у 5 одномандатних округах - № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область) та 225 (Київ, Шевченківський район). Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах.

Законом "Про вибори народних депутатів" не передбачена можливість невизнання результатів виборів у одномандатних округах, тому ЦВК відмовилася призначати повторні вибори до зазначених п'яти округах до врегулювання даної проблеми в законодавчому порядку.