Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
3 січня, 2013 19:46   ▪   Версія для друку

ОБСЄ назвало вибори в Україні недостатньо змагальними

Останні парламентські вибори в Україні були позначені недостатнім рівнем змагальності. Про це йдеться в остаточному звіті спостережної місії ОБСЄ.

Документ також містить низку рекомендацій українській стороні щодо поліпшення ситуації.

"Остаточна доповідь Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ щодо парламентських виборів в Україні 28 жовтня 2012 містить висновок, що вибори характеризувалися недостатньою змагальністю, і рекомендує заходи для поліпшення прозорості і справедливості", - йдеться в документі.

Зокрема, у доповіді йдеться, що на виборах були зловживання державними ресурсами. Крім того, спостерігачі вказують на відсутність прозорості кампанії і фінансування партій, а також на відсутність збалансованого висвітлення в ЗМІ.

Неможливість головних опозиційних лідерів, які перебувають за ґратами, взяти участь у виборах негативно позначилася на виборчому процесі, і суперечить зобов’язанням ОБСЄ, йдеться у звіті.

БДІПЛ наголошує, що закон про вибори народних депутатів, ухвалений у листопаді 2011 року, містить ряд покращень і міг забезпечити міцну основу для проведення демократичних виборів у разі його правильної реалізації. 

Міжнародні спостерігачі вважають, що подальше вдосконалення законодавства необхідне для того, щоб повністю відповідати зобов'язанням, взятим перед ОБСЄ та іншими міжнародними організаціями.

ОБСЄ рекомендує для підвищення прозорості, неупередженості та незалежності діяльності виборчих комісій проводити всі засідання відкрито, "без зустрічей за закритими дверима".

У доповіді також пропонується посилити механізми контролю для запобігання можливими зловживаннями адміністративними ресурсами, зокрема, використання офіційних заходів для політичної агітації, аж до можливості притягнення винних у таких зловживаннях до відповідальності.

Інші рекомендації стосуються забезпечення збалансованого висвітлення виборів у ЗМІ, підвищення прозорості та підзвітності партій і фінансування виборчої кампанії, а також спрощення процесу вирішення виборчих спорів.

Нагадаємо, 29 жовтня група спостерігачів від ОБСЄ оприлюднила попередній звіт, у якому вказали на зловживання адмінресурсом на виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку. 

Як відомо,  з 1 січня 2013 року Україна розпочала  головування в ОБСЄ.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено