НОВИНИ

  ▪   Наталя Дмитрук

Експерт: 2012 рік засвідчив зростання критичного потенціалу українського суспільства до влади

На цьогорічних виборах українське суспільство продемонструвало значний критичний потенціал до влади. Про це у коментарі Тиждень.ua заявив директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.

«Ґрунт для проведення успішних для себе виборів влада готувала з усіх боків: починаючи від виборчого законодавства, закінчуючи спрямуванням поза межами виборчої кампанії бюджетних коштів на підтримку своїх кандидатів. На кін було поставлено дуже багато, тому перемога для неї була дуже важливою. На те, щоби забезпечити потрібний результат, влада задіяла весь механізм державного впливу. Проте, попри всі зусилля, вона таки не виграла. Вибори засвідчили дуже значний критичний потенціал суспільства до влади», – вважає він.

Експерт також звернув увагу на те, що, попри всю критику з боку суспільства, часто – обґрунтовану, вдалий формат участі у виборах знайшла опозиція.

«Опозиційним силам вдалося консолідуватися, знайти форми міжпартійної взаємодії: і в рамках об’єднаної опозиції «Батьківщина», і зі «Свободою». Також їм вдалося не розсваритися з УДАРом. Це дало можливість наростити кумулятивний ефект, не допустити сильного розпорошення чи втрати голосів», – підкреслив він.

Якименко додав, що на цих виборах українці побачили оновлення партійної системи.

«Ми побачили і нові формати політичних сил, і нові політичні сили, які не вважалися очевидними кандидатами на парламентські місця. Це, в першу чергу – «Свобода». З’явився УДАР. По-друге, комуністам вдалося частково відновити свій потенціал і відібрати частку голосів у Партії регіонів. Це – нова розстановка політичних сил, яка власне сформувалася у партійній системі після виборів», – зазначив він.