НОВИНИ

Регіонал переконує, що його партія існує на самі лише внески

Партію "Батьківщина" виправдано звинувачують у порушенні законодавства щодо фінансування виборчих кампаній партій. Таку думку озвучив депутат від Партії регіонів Олександр Стоян в ефірі телеканалу ТВі, коментуючи розслідування Генпрокуратури щодо фінансування партії "Батьківщина".

"Законом заборонено використовувати кошти чи іноземних партнерів, чи іноземних бізнесменів, чи іноземних компаній. А те, що "Батьківщина" в купі з Ющенком, "Нашою Україною", залазили у чужу іноземну кишеню - це всім добре відомо", - зазначив він.

"Пригадаймо "помаранчевий" перевот 2004 року, вони провели цей переворот, витративши великі мільйони грошей", - обурився Стоян.

При цьому він запевнив, що фінансування Партії регіонів – чисте.

"Партія регіонів ніколи не використовувала чужі гроші на виборчі кампанії. Партія регіонів має свої кошти", - підкреслив Стоян.

У свою чергу соратник Стояна по партії Володимир Зубанов в ефірі 5 каналу також запевнив, що фінансування партії відбувається за рахунок партійних внесків.

"Я кожен місяць відраховую 200 гривень. Хтось менше, хтось більше", - уточнив він.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура розпочала перевірку джерел фінансування виборчих кампаній партії «Батьківщина» в 2007-2010 роках.

Приводом для початку розслідування, як заявляють у ГПУ, послужили документи, згідно з якими партія фінансувалася з рахунків офшорних компаній.

У ГПУ підозрюють, що «Батьківщина» незаконно отримала близько $100 млн. Рахунки нібито були оформлені на ім'я колишнього віце-прем'єра Григорія Немирі. Вчора його допитали в Генеральній прокуратурі.

За даними ЗМІ, у Генпрокуратурі зацікавилися джерелами фінансування партії «Батьківщина» в середині листопада, після спецоперації, в результаті якої була припинена діяльність одного з київських конвертаційних центрів.

При цьому джерела у ГПУ не виключають, якщо інформація про фінансування «Батьківщини» з рахунків офшорних компаній підтвердиться, партія може бути ліквідована в судовому порядку.