НОВИНИ

Експерт: в Україні 6 олігархів володіють активами вартістю $35 млрд

В Україні концентрація капіталу в руках олігархів є в рази більшою, ніж у розвинених країнах. Про це сказав екс-заступник голови Рахункової палати, віце-президент компанії з управління активами "КІНТО" Віталій Мельничук під час панельної дискусії «Олігархічний капіталізм в Україні. Колоніальний інструмент і головна перешкода для успіху українського проекту», що відбулася 19 грудня у книгарні «Є»

"В Україні 6 олігархів володіють активами в $35 млрд, що перевищує загальну вартість всіх активів інших -  94 найбагатших людей країни, серед яких є багато підприємців", - сказав Мельничук.. 

Експерт відзначив, що співвідношення активів ста найбагатших людей до ВВП становить  38% «Це найвища  концентрація капіталу в світі. В США – 7%, Франція – 10%, навіть Росія – 22%», -сказав Мельничук.

Він  наголосив, що левова частка активів олігархів сконцентрована в важки галузях економіки, що домінували до 1991-го року: металургія, хімпром, добувна промисловість та енергетика.

Нагадаємо, цьогоріч вісім українців увійшли до списку найбагатших людей планети за версією журналу Forbes. Їх загальний капітал становить $31,1 млрд.

Сукупні статки 100 найбагатших українців,  згідно з даними Forbes,  складають $56 млрд.