НОВИНИ

Екс-держсекретар США порадив Януковичу робити висновки з Помаранчевої революції

Колишній державний секретар США Колін Пауелл закликає президента України Віктора Януковича докласти максимум зусиль, щоб втілити хоча б частину ідеалів Помаранчевої революції. Про це він заявив у Вашингтоні у ході конференції "Україна. Лідерство в глобальному світі".

"Якщо ви хочете виправдати надії українців, важливо мати виборчу систему, яка вільна від корупції і чесна. А це означає, що опозиція повинна мати можливість говорити, мати доступ до ЗМІ. Опозицію не можна просто усувати, кидати у в'язницю і перешкоджати її участі у виборах якимось іншим способом. Тільки за таких умов можна отримати підтримку з боку міжнародного співтовариства", - заявив Пауелл.

На думку американського політика президенту України варто докласти сил щоб, втілити хоча б частину ідеалів Помаранчевої революції.

Екс-держсекретар порадив президенту і уряду України повчитися у американських демократів і республіканців того, як треба ставитися до політичних опонентів.

"Зверніть увагу на США і те, як ми поводимося з опозицією ... Під час виборів суперники лають один одного, влаштовують бійки - справжнє божевілля. Такого більше ніде немає. Але тільки обраний президент, все припиняється - це і є повага до закону і Конституції. Критики кажуть, це ж маячня, стільки шуму. Я відповідаю: "ім'я цього шуму - демократія", - сказав Пауелл.

Він також нагадав, що народу Україну вдалося захистити свій вибір у 2004 році і сталося це не без допомоги Заходу.

«Я добре пам’ятаю, як люди казали, що вже листопад і не можна провести ще одні вибори за кілька тижнів. Як відомо, такі вибори все ж відбулись. Хоча тоді і мала місце незгода між США, Росією та деякими іншими країнами щодо того, хто має бути переможцем. Правда полягає в тому, що саме народ України обрав свого президента», - зауважив Пауелл.

Читайте також: Експерти: справжнє обличчя українського режиму проявилося після виборів