НОВИНИ

Бжезінський: Янукович і його спонсори не хочуть, щоб інша банда займала їхню територію

Відомий американський державний діяч, міжнародний політолог, Збігнев Бжезінський під час виступу в Конгресі США прокоментував перспективи приєднання країн СНД та, зокрема, України до Євразійського союзу, який хоче створити президент РФ Владімір Путін.

За словами Бжезінського, у короткостроковій перспективі націоналістична тенденція, яка зараз спостерігається у Росії, потенційно може створити імпульс для таких ідей, як Євразійський союз.

«Але якщо дивитися на речі реально - хто захоче приєднатися до Євразійського союзу? Я не думаю, що список буде довгим», - зауважив Бжезінський.

«Як щодо Януковича? Там був багатообіцяючий шанс, але як виявилося, Янукович і його фінансові спонсори більше зацікавлені в ідентифікації власної території майже так само, як банда. І вони не хочуть, щоб інша банда займала їх територію. Вони говорять Росії: ми з вами, але це наша територія, і тільки ми володіємо правом красти і обманювати в цій зоні - це наше, а не ваше. І це визначає тон дискусії про гегемонію Росії при режимі Путіна», - заявив Бжезінський.

«Лукашенко до якійсь мірі в схожій позиції, хоча він вразливіший. Грузія стає можливим кандидатом на союз з Росією і це може коштувати їй дружби з США у зв'язку з важливістю нафтопроводу Баку-Джейхан», - зазначив він.

«Казахстан з Назарбаєвим на чолі? Дуже сумнівно. Він і так дуже добре маневрує між Росією і Китаєм і усім іншим світом. Карімов і Узбекистан? Ще менше шансів - Узбекистан дуже твердий у питаннях державної незалежності», - сказав Бжезінський.