НОВИНИ

Патріарх Філарет: наш "великий сусід" всіляко намагається повернути нас до старого

Росія хоче підпорядкувати українську Церкву Москві, з одного боку, і веде наступ на українську мову, з іншого. Про це заявив глава УПЦ КП Патріарх Філарет з письменниками, яка відбулася у Будинку письменників України.

«Ми повинні всіма силами захищати нашу Українську державу. Чому? Тому що не буде Української держави - не буде розвитку української мови і культури, українського богослів?я і духовності. Тому що наш великий сусід всіляко намагається повернути нас до старого. Ліквідувати нашу мову, зробити нашу історію своєю, все найкраще приписати собі. А нас обзивати хохлами. Що й такого українського народу не існує», – наголосив владика.

За його словами, поки Україна була незалежною від Москви, доти у нас був великий розвиток і великі досягнення.

«Тільки в Україні була вища богословська школа. Ніде на всьому православному сході, який був під ігом ісламу, такої школи не було. Такого не було й у православній Москві. Ніяких шкіл у Росії не було, поки не було приєднано Україну. Святитель Петро Могила написав Катехизис, який був схвалений всіма православними церквами. Тобто Київська митрополія була світочем у православному світі. А що стало після того, коли ми втратили свою державність. Ми стали звичайною єпархією російської церкви. Про нас забули. І коли писали історію російської церкви, то нас підвели під назву – церква південно-західного краю…», - пояснив патріарх Філарет.

Він наголосив, що втрата своєї державності поступово привела до втрати української мови. Таким чином російська імперія нищівно впливала на Україну посередництвом Церкви й освіти.

Владика зазначив, що Москва і сьогодні йде тим самим шляхом відносно України, який вона проклала здавна.

«Зараз Росія хоче підпорядкувати українську церкву Москві, з одного боку, і веде наступ на українську мову, з іншого боку. Не треба ставитися байдуже до закону про мови. Бо це підступний закон, який тихенько вповзає як змія в наше суспільство для того, щоб так укусити, щоб померло українське суспільство. Якби мовний закон не турбував Москву, то вони б не ставили питання про відродження в Україні російської мови», - вважає Філарет.

Також Патріарх заявив, що коли б в Україні була єдина церква, то зараз не було б проблеми роздробленості українського суспільства та відсутності консолідації.

На його перконання, Церква не тільки б об’єднала народ, а й «повела б українською дорогою».

Нагадаємо, закон «Про засади державної мовної політики» вступив в дію 10 серпня цього року. Відповідно до нього, у разі збору підписів понад 10 відсотків осіб, які мешкають на певній території, місцева рада зобов'язана прийняти відповідне рішення протягом 30 днів з моменту надходження підписних листів.